antolec

Koronnym dystansem, czyli 50 km, zakończyła się dziś "Jizerska 50". Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Jan Antolec zakończył rywalizację na 27. miejscu, a Paweł Klisz był 31. Zwyciężył Norweg Andreas Nygaard.

Norweg, pokonał ten dystans w czasie (2:08:09). Miejsce drugie zajął jego reprezentacyjny kolega Tord Gjerdalen, a na mijescu trzecim rywalizację zakończył Ari Luusua. Cała trójka to zawodnicy z kategorii (M39).

Najlepszym Polakiem, był Jan Antolec, meldując się na mecie z 27. rezultatem. Nasz zawodnik uzyskał czas (2:12:37), natomiast Paweł Klisz, który zajął miejsce 31. pokonał dystans 50 km, w czasie (2:14:36). Obaj zawodnicy trenują na codzień w grupie eDsystem Bauer Team.

Najlepszym Polakiem "amatorem" został dziś Marcin Branas, który został sklasyfikowany na miejscu 93.

W pierwszej "500" zawodników, sklasyfikowany został jeszcze Tomasz Michalik, który w swojej kategorii (M49) zajął 95. miejsce. Stanisław Gorzołka, to miejsce 135. w tej samej kategorii wiekowej. Na 1586. miejscu bieg ukończył zawodnik Skipol.pl Team, Andrzej Guziński.