bury

W Lahti, zawodnicy mogli pobiegać nieco szybciej, za sprawą spirntów indywidualnych oraz dzisiejszych team sprintów. Wśród meżczyzn na starcie stanęli Kaml Bury i Maciej Staręga, którzy zakończyli rywalizację na 23. miejscu. 

 

 

W rywalizacji Panów, na starcie mogliśmy zobaczyć Macieja Staręgę oraz Kamila Burego. Niestety nasi reprezentanci nie przebrnęli kwalifikacji i zakończyli zawody na miejscu 23. 

W finałach najlepsi okazali się być, nie kto inny jak Norwedzy, w skladzie Emil Iversen oraz Johannes Klaebo. 0,65 sekundy, stracili do nich ich reprezentacyjni koledzy z zespołu II, czyli Bjoernestadt Skar oraz Erik Brandsda. Miejsce trzecie, ze stratą 0,71 sekundy, wywalczyli Finowie, w składzie Livo Niskanen oraz Ristomatti Hakola. 

 

WYNIKI

 

 

 

Wśród kobiet triumfowały reprezentantki Szwecji w składzie Ida Ingemarsdotter oraz Maja Dalqvist. Miejsce drugie zajęły Norweżki ( Tiril Udnes Weng oraz Maiken Caspersen Falla), na najniższym stopniu podium stanęły dziś Szwedki, zespół II, w składzie Evelina Settlin i Hanna Falk. 

Polki nie startowały.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

fot: spotowefakty.wp.pl