Zdjęcie

W Lahti, bardzo spirntersko. Dziś zawodnicy ścigają się w biegach indywidualych, natomiast jutro biegać będą w Team Sprintach. W kwalifikacjach najlepsi Eva Urevc ze Słowenii, wśród mężczyzn triumfował Johannes Klaebo. Maciej Staręga niestety nie awansował do ćwierćfinałów. 

 

 

FINAŁY

W finałach Pań, na starcie zobaczyliśmy Maiken Caspersen Falle, Sandrę Ringwald, Sophie Caldwell, Mari Eide, Maje Dalqvist, Trill Udnes Weng. 

Zwyciężyła Maiken Caspersen Falla, która na finiszu ograła Sophie Caldwell, na miejscu trzecim zameldowała się Maja Dalqvist.

 

WYNIKI

 

Wśród Panów, na starcie biegu finałowego stanęli Federico Pellegrino, Gleb Retivykh, Johannes Klaebo, Erik Brandsdal, Haagen Krogh, Emil Iversen. 

 

Zwyciężył, jak można się było spodziewać Johannes Klaebo, przed Federico Pellegrino. Na miejscu trzecim uplasował się Haagen Krogh. 

 

WYNIKI

 

 

KWALIFIKACJE

 

Wśród kobiet kwalifikacje wygrała Eva Urevc ze Słowenii, tuż za nią uplasowała się Nadine Faehndrich, reprezentantka Szwajcarii. Miejsce trzecie zajęła Sophie Caldwell. 

W biegach ćwierfinałowych zobaczymy jeszcze m.in. Katje Visnar z numerem 6., Maiken Caspersen Falle (7.) Lauren Van der Graaff (9.) czy Maję Dalqvist z numerem 11. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W kategorii mężczyzn mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Maciej Staręga niestety nie awansował do ćwierćfiałów. Polak zajął pechowe 31. miejsce. Do awansu zabrakło 0,6 sekundy. Kamil Bury, został sklasyfikowany na miejscu 58. ze stratą 15,72 sekundy  do zwycięzcy.

Zwyciężył Johannes Klaebo, miejsce drugie zajął Haavard Taugboel, a z numerem trzecim w ćwierćfinałach zobaczymy Joni Maeiki z Finlandii. 

 

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Natalia Surdyka