RIIBER
Niemieckie Klingenthal to przedostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Seefeld. 
Dwukrotnie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber (na zdjęciu). Z dobrej strony pokazał się Szczepan Kupczak który w sobotę był 16 a dzień później 14. Udany weekend zaliczył również Paweł Słowiok który sobotę był 30 a w Niedzielę 23.

 

Sobota 02.02.2019
 
Skoki
 
Rundę skoków wygrał niespodziewanie mistrz świata juniorów z Lahti Johannes Lamparter który uzyskał w swojej próbie 139 metrów. Drugą notę uzyskał Franz-Josef Rehrl a trzecią Manuel Faisst. Czwarty był Jarl Magnus Riiber a piąty Szczepan Kupczak. Paweł Słowiok zajmował 31 miejsce.
 
 
 Bieg
 
 Rywalizacja na trasie była bardzo emocjonująca. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber który na finiszu pokonał Vinzenza Geigera. Trzeci zmagania ukończył Johannes Rydzek. Czwarty był Ilkka Herola a piąty Franz-Josef Rehrl. Szczepan Kupczak zajął 16 miejsce a Paweł Słowiok był 30.
 
 
 
 
Niedziela
 
Skoki
 
Z powodu złych warunków atmosferycznych wykorzystano wyniki piątkowej rundy prowizorycznej, w której najlepszy okazał się Manuel Faisst. Za Niemcem uplasowali się Austriacy Wilhelm Denifl i Franz-Josef Rehrl. Czwarty był Jarl Magnus Riiber a piąty Fabian Riessle. Szóstą pozycję zajął Szczepan Kupczak. Paweł Słowiok po skoku był 27.
 
 
 
 
Bieg
 
Rywalizacja o zwycięstwo podobnie jak w sobotę przebiegała do ostatnich metrów. Mimo zaciętej rywalizacji ponownie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber. Drugie miejsce zajął dziesiąty po skokach Ilkka Herola. Trzecią pozycję zajął Fabian Riessle. Czwarty był Vinzenz Geiger a piąty Eero Hirvonen który zanotował najlepszy czas biegu. Szczepan Kupczak dobrze zaprezentował się na trasie notując 25 czas biegu co pozwoliło na zajęcie 14 miejsca. Paweł Słowiok zanotował awans na 23 pozycję.
 
 
 
Maciej Sulowski