bubula

W niemieckim Oberammergau odbyło się König Ludwig Lauf, kolejne zawody zaliczane do cyklu Worldloppet Cup. Na dystansie 50 km stylem klasycznym zwyciężyli Morten Eide Pedersen oraz Lina Korsgren. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Paweł Bubula. Reprezentant Skipol.pl Team, uplasował się na 69. miejscu w kategorii OPEN, a zarazem wywalczył tytuł mistrza świata lekarzy!

Pedersen triumfował z czasem 2:28:18.9 i wyprzedził na mecie Stanislava Rezaca o 1,7 sekundy oraz Damiena Tarantolę (2,1 sekundy straty). Najlepsza wśród kobiet Korsgren osiągnęła czas 2:29:18.2 i okazała się lepsza o 7 sekund od Marii Gräfnings oraz o niespełna 11 minut od Tatjany Mannimy.

Bubula osiągnął czas 2:52:11.5, podobnie jak kolejny na mecie Józef Wojtyła (LKS Pogórze/Skipol.pl Team). Poza pierwszą setką znaleźli się pozostali Polacy. Marek Korzan był 263., Kamil Zatoński 266, Adam Zieliński 626., Radosław Czerkida 656., Mirosław Górnicki 684., Maciej Zapiór 735., Damian Jadczyk 749., Krzysztof Woźniak 750., Romuald Loska 773., Piotr Rostkowski 795., Dariusz Emiliańczyk 796., Karol Bromboszcz 829., a Marek Zapiór 851.

WYNIKI ZAWODÓW NA 50 KM

Na dystansie 21 km najlepszy okazał się Richard Leupold z czasem 1:08:47.7. Dobre 8. miejsce zajął Mateusz Szczotka (+6:11.5). Na 41. lokacie bieg ukończył Marcel Broj, Adrian Broj był 111., Dariusz Pluciński 119., Kornel Broj 121., Maciej Jędrzejak 208., Tomasz Szyba 214., a Krzysztof Kulig 218.

WYNIKI ZAWODÓW NA 21 KM

Wśród rywalizujących na 10 km najlepszy był Maximilian Kaiser (30:50.4). Jedyną Polka startujących na tych zawodach była Dorota Szczotka ze stratą 10:58.5 uplasowała się na 16. miejscu w kategorii OPEN, a wśród kobiet była piąta.