Johaug

Wczoraj w Meraaker zawodami w skiathlonie (bieg łączony techniką klasyczną i dowolną) zakończyły się mistrzostwa Norwegii. Podobnie jak w biegach techniką klasyczną, zwycięstwa odnieśli Therese Johaug oraz Emil Iversen.

Kobiety rywalizowały na dystansie 7,5+7,5 km. Bezkonkurencyjna z czasem 38:38.3 była Johaug, a druga na mecie Astrid Uhrenholdt Jacobsen straciła do niej 56,4 sekundy. Na podium stanęła też SLIND Kari Oeyre Slind ze stratą 1:25.1.

WYNIKI SKIATHLONU KOBIET

Mężczyźni pokonali dystans 15+15 km, a różnica między pierwszym, a czwartym czasem to zaledwie 1,1 sekundy. Zwyciężył Iversen o 0,6 sekundy przed Sjurem Roethe. Trzeci ze stratą 0,8 sekundy był Martin Johnsrud Sundby. Tuż za podium znalazł się Simen Hegstad Krueger.

WYNIKI SKIATHLONU MĘŻCZYZN

W piątek odbyła się rywalizacja sprinterów, a mistrzynią Norwegii została Lotta Udnes Weng, która wyprzedziła mistrzynię świata juniorek Kristine Stavaas Skistad oraz Maiken Caspersen Fallę. U panów najlepszy był Finn Haagen Krogh, a na podium znaleźli się też Sindre Bjoernestad Skar i Gjoeran Tefre.