42. Konig Ludwig Lauf

Koenig Ludwig Lauf - bieg zaliczany do cyklu Worldloppet, dzisiaj w Oberammergau rozgrywano dystanse stylem dowolnym - 50, 21 i 10 kilometrów.

Zawodnicy startowali w miejscowości Ettal, która znajduje się kilka kilometrów od Oberammergau. Trasę charakteryzują płaskie odcinki i to, że jest całkiem szeroka. Najwyższy punkt znajduje się na 1003 m n.p.m., start jest na poziomie ok. 850 m n.p.m

W dniu dzisiejszym, z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Szczotka, reprezentant Polski, na dystansie 10 km, zajął piąte miejsce ze stratą nieco ponad 20 sekund do zwycięzcy Mario Dreschera z Austrii. Mijesce drugie zajął Fabian Mayer z Niemiec, a podium zasilił Johan Bjernhard.

Warto dodać, że w swojej kateogrii wiekowej, Mateusz zajął drugą pozycję.

Na dystansie 21 km, całe podium należało do reprezentantów Niemiec. Zwyciężył Sven Lohschmidt, przed Davidem Zobel i Maxem Olex.

Na miejscu 95. w kategorii OPEN, sklasyfikowany został Marek Korzan z XC Jaworze. W swojej kategori, nasz reprezentant, zajął miejsce 10.

W głównym biegu na 50 km, najlepszym zawodnikiem, okazał się być Adrien Backscheider z Francji, miejsce drugie zajął Daniel Debertin z Niemiec, a najniższy stopień podium obsadził Florian Novak.

Andrzej Guziński ze skipolowskiego Teamu zajął 142. miejsce, a w swojej kategorii wywalczył 23. lokatę.

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Svenja Hoelze ze Szwajcarii, która w kategorii OPEN, zajęła 36. miejsce.