lahti

Ostatni dzień rywalizacji, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów to biegi sztafetowe. Juniorki rywalizowały na dystansie 4x3,3 km. Zwyciężyła reprezentacja Norwegii. Na miejscu piątym uplasowała się sztafeta Polski. 

 

 

Jako pierwsza z naszej drużyny na trasie, pojawiła się Weronika Kaleta, która pzyprowadziła naszą sztafetę na miejscu ósmym, ze stratą niespiełna 40 sekund. Na drugiej zmianie pobiegła Monika Skinder, która utrzymała zajmowaną lokatę. Trzecia zmiana to popis Izabeli Marcisz, która przesuneła naszą reprezentację na miejsce czwarte, ze stratą niepsełna 4 sekund do podium. Eliza Rucka, bardzo dobrze zaczęła i wskoczyliśmy na miejsce trzecie. Jednak ostateczni, linię mety przekroczyła jako piąta. 

Zwyciężyła reprezentacja Norwegii, drugie miejsce zajęła Rosja, a na miejscu trzecim, ze stratą już ponad pół minuty, przekroczyła linię mety reprezentacja Szwecji. 


Przed naszą reprezentacją, uplasowały się jeszcze zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, a tuż za nami przybiegły Niemki. 

 

WYNIKI

 

Wśród  juniorów, zwyciężyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, drugie miejsce zajęli Rosjanie, ze stratą niespełna 4 sekund. A na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć reprezentację Niemiec. 

Polacy w składzie Witkor Czaja, Sebastian Bryja, Dawid Damian oraz Michał Boreczek. Uplasowali się na miejscu siedemnastym. Ze stratą ponad pięciu minut. 

 

WYNIKI

 

foto: bieginarciarskie/ instagram