opa

Ostatni dzień rywalizacji w ramach FIS OPA w Novym Mescie to biegi techniką klasyczną ze startu wspólnego. Zawodnicy pokonują dziś od 6,6 km w kategorii U18 kobiet, po 20 km mężczyzn.

 

Z kategorią U18, wiązaliśmy dziś duże nadzieje, po wczorajszym bardzo dobrym biegu Sebastiana Bryja. Polak, dziś mie zwyciężył, ale i tak zaprezentował się bardzo dobrze i zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Tuż za nim zawody zakończył drugi z naszych reprezentantów Robert Bugara. Na 12. pozycji sklasyfikowany został Bartosz Cielniak. Zwyciężył Hiszpan, Jaume Pueyo, przed dwoma Czechami, Jakubem Strouhalem oraz Mathiasem Vacek.

 

Wśród dziewcząt w U18, zwyciężyła Magdalena Scherz, przed Jolantą Byrtus z Czech oraz Sophie Adrigan.Najlepszą Polką, była dziś Karolina Kaleta, na miejscu 10. Kamila Gąsienica, przybiegła na miejscu 14.Irena Szkurat, zajeła pozycję numer 17. Anna Berezecka sklasyfikowana została na miejscu 21. 

 

 

W kategorii mężczyzn, która miała dziś najwięcej, bo aż 20 km do przebiegnięcia zwyciężył Valenin Chauvin z Francji. Miejsce drugie ze stratą 10. sekund zajął Ueli Schnider, a podium uzupełnił Simone Dapra z Włoch. 

Najlepszym z Polaków był Paweł Klisz, który zajął 36. miejsce. Michał Skowron przekroczył linię mety na 42. pozycji. Krzysztof Małkiński i Wojciech Pelczar, zajęli kolejno 52 i 53. miejsce.

 

Wśród zawodników w kategorii U20, zwyciężył Jules Chappaz z Francji. Miejsce drugie i trzecie, zajęli kolejno Friedrich Moch oraz Florian Knopf. Tuż za podium uplasował się Jakub Milz. Cała trójka to reprezentanci Niemiec, którzy rywalizowali o zwycięstwo na finiszu, jednak musieli uznać wyższość Francuza. 

Damian Dawid w tej rywalizacji zajął 32. miejsce, 34. był Wiktor Czaja, a na miejscu 40. sklasyfikowany został Michał Boreczek. 

 

 

W kategorii kobiet, startujących na dystansie 15 km, na fniszu zwyciężyła Antonina Fraebel, która o 0,8 sekundy pokonała Annę Comarellę, reprezentantkę Włoch. Miejsce trzecie, ze stratą niespełna 20. sekund, zajęła Lydia Hiernickel. 

Jedyną naszą reprezentantką w tej kategorii była Klaudia Kołodziej, która uplasowała się na 22. pozyji. 

 

 

Jako pierwsze na linii startu stanęły kobiety U20, na dystansie 10 km. I tak jak w dniu wczorajszym, zwyciężyłą Czeszka Barbora Havlickova. 13. sekund za nią, linię mety przekroczyła Niemka Lisa Lohmann, a 16. sekund straciła do zwyciężczyni Jessica Loechske.

 

Na 28. miejscu sklasyfikowana została Justyna Stefaniuk, a 31. była Marcelina Wojtyła. 

 

WYNIKI 

Natalia Surdyka 

zdjęcie: Arkadiusz Posiadała