starega

W czeskim Nowym Mieście (Nove Mesto) od dzisiaj do niedzieli odbywają się zawody FIS rangi Pucharu Kontynentalnego FIS OPA Cup, cykl OPA Cup to najlepiej w Europie obsadzone zawody tej rangi. Na starcie mamy dużą grupę naszych zawodników z kadr A i młodzieżówki.

 

Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się dzisiaj awansować fo finałów sprintu rozgrywanych w czeskim Novym Meste. Najbliżej tego był nasz najlepszy sprinter Maciej Staręga, niestety w swoim biegu półfinałowym nie wytrzymał tempa, końcówkę rywalizacji odpuścił i dobiegł na ostatnim szóstym miejscu w swoim biegu. Po cichu liczyłem jeszcze na dobry wynik Kamila Burego, jednak starszy z braci Burych nie stanął na starcie ćwierćfinału.

Reszta naszych reprezentantów albo nie wchodziła do TOP 30, a jeżeli już to na ćwierćfinałach kończyła przygodę z sprintami.

Trzema miejscami na podium mogą pochwalić się zawodnicy gospodarzy, Czesi, mieli swoich zawodników w finałach na medalowych pozycjach w biegach kobiet i mężczyzn U-20 oraz w biegu seniorów. Czym różnimy sie od Czechów, oprócz systemu szkolenia, masowości sportu itd, itp. Oczywiście to pytanie retoryczne, jednak zawody rangi OPA Cup pokazują nam miejsce w szyku europejskich biegów narciarskich. Osobiście żałuję, że nie wystartowała grupa Wierietielny/Kowalczyk, z pewnością byłoby lepiej, a zawodniczkom przydałaby się konfrontacja z Europą.

 

opa

 finał biegu kobiet; foto. Arkadiusz Posiadała

 

WYNIKI MEN

WYNIKI WOMEN

WYNIKI MEN U-20

WYNIKI WOMEN U-20

 

-/-

 

W półfinale Maciej Staręga zajmuje szóste miejsce w swoim biegu i nie awansuje do funału.

ĆWIERĆFINAŁY:

 

Kamil Bury nie przystąpił do swojego biegu ćwierćfinałowego, Maciej Staręga w swoim biegu zajął drugie miejsce i awansował dalej.

Klaudia Kołodziej zajęła piate miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym i nie awansuje dalej.

Dawid Damian w ćwierćfinale zajmuje ostatnie miejsce i nie awansuje dalej.

Słabo wyglądają nasze juniorskie biegi na tle Europy. Dodajmy jeszcze, że w Czechach nie startowali zawodnicy z Rosji i Skandynawii.

 

 

KWALIFIKACJE:

 

Dzisiaj w Czechach zawodniczki i zawodnicy rywalizują w sprintach stylem klasycznym na dystansie 1,4 kilometra.

W kwalifikacjach panów (seniorzy) do dalszych biegów awansowali Maciej Staręga (5 czas) oraz Kamil Bury (10.). Poza TOP 30 mamy jeszcze kilku zawodników, najlepiej z nich zaprezentował się zawodnik kadry młodzieżowej Michał Skowron (33.)

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W kategorii juniorów U-20 jedynym naszym reprezentantem z awansem do dalszych biegów jest Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz (kadra młodzieżowa).

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W biegu seniorek awans do ćwierćfinałów wywalczyła Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski (kadra młodzieżowa).

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W biegu juniorek (U-20) żadna z naszych zawodniczek nie awansowała do TOP 30.

 

Czekamy na dalsze wyniki z Czech