oestberg

Czwarty etap XIII edycji Tour de Ski to biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym. Najlepsza w biegu na 10 km kobiet okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg! Bieg na 15 km mężczyzn również wygrał reprezentant Norwegii - Emil Iversen.

Czwarty etap XIII edycji prestiżowego cyklu Tour de Ski to biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym. Kobiety rywalizowały dziś na dystansie 10 km, a do rozstrzygnięcia zwycięstwa potrzebny był fotofinisz! Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg o zaledwie 0,1 s pokonała Natalię Nepryaevą z Rosji. Trzecia na mecie kolejna reprezentantka Sbornej - Anastasia Sedova. Miejsca tuż za podium zajęły: 4. Astrid Jacobsen, 5. Krista Parmakoski, 6. Yulia Belorukova.

30. na mecie zawodniczka Sara Pellegrini z Włoch, a jej strata wyniosła +2,06. Do biegu wystartowało 47 zawodniczek, 45 ukończyło rywalizację. Jedyna nasza reprezentantka - Urszula Łętocha zajęła ostatnie miejsce.

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu - Oestberg objęła również prowadzenie w klasyfikacji Tour de Ski. Drugie miejsce, ze stratą 24 sekund do Oestberg zajmuje Natalia Nepryaeva, a trzecie ze stratą 1 minuty i 10 sekund Yulia Belorukova.

KLASYFIKACJA TOUR DE SKI

Bieg mężczyzn był bardzo wyrównany, do ostatnich kilometrów w walce o zwycięstwo liczyło się około 50 zawodników. Najlepszy na finiszu z dużej grupy okazał się Emil Iversen. Drugie miejsce wywalczył Włoch Francesco De Fabiani, a trzeci był Rosjanin Sergey Ustiugov. 30. na mecie Japończyk Keishin Yoshida stracił do zwycięzcy 18 sekund. Bieg ukończyło 70 zawodników. Polacy nie startowali.

W klasyfikacji Tour de Ski na prowadzeniu Johannes Hoesflot Klaebo. 15 s do Norwega traci Sergey Ustiugov, a trzeci w tej klasyfikacji Emil Iversen  traci 31 sekund.