therese johaug

Zwycięstem Theresy Johaug oraz Sjura Roethe Zakończyły się dziś biegi indywidualne stylem dowolnym na dystansie 15 i 30 km. Polscy zawodnicy nie startowali. 

 

 

Norweżka w dzisiejszym biegu, nie pozostawiła złudzeń rywalkom i zwyciężyła z ponad minutową przewagą nad drugą na mecie Charlotte Kallą. Szwedka straciła do Johaug 1:05.9 i o 0,2 sekundy wyprzedziła Ingvild Flugstadt Oestberg, która uplasowała się na miejscu trzecim. 

Do podium niespełna dwie sekundy zabrakło Ebbie Anderson, Szwedka na początku sezonu prezentuje bardzo wysoką i równą formę. Piąte miejsce zajęła Anastasia Sedova, a pierwszą szóstkę uzupełniła Krista Parmakoski. 

Warto dodać, że poza Therese Johaug, która jak narazie nie zamierza opuszczać pierwszej lokaty w biegach długich, mamy bardzo wyrównaną stawkę pozostałych zawodniczek. W dzisiejszym biegu drugą Charlottę Kalle i ósmą Jessice Diggins dzieliło niespełna 25 sekund. 

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn startujących na 30 km zwyciężył Sjur Roethe, Norweg zwyciężył nad dugim na mecie Martinem Sundby o nieco ponad 30 sekund. Na miejscu trzecim znalazł się Andrey Melnichenko ze stratą niespełna 50 sekund. 

Pierwszą szóstkę uzupełnili Evgenij Belov, Christer Holund, oraz Aleksander Bolshunov. Jednak ich strata do pierwszego zawodnika, była już ponad minutowa. 

Polacy dziś nie startowali. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka