johaug

Zwycięstwem Theresy Johaug na 10 km zakończył się bieg pościgowy w ramach Pucharu Świata w Lillehammer. Wśrod mężczyzn na dystansie o 5 km dłuższym  najlepszy okazał się być Didrik Toenseth, który zrewanżował się za wczorajszą porażkę i był szybszy od Sjura Roethe. Polacy nie startowali.

Norweżka miała prawie 17 sekund przewagi nad drugą na mecie Ebbą Andersson. Ostatnie miejsce na podium zajęła Ingvild Flugstadt Oestberg, która odrobiła prawie 20 sekund straty do Charlotte Kalli i wyprzedziła jeszcze Szwedkę o cztery sekundy. Ponad minutę do zwyciężczyni straciły kolejne na mecie Krista Parmakoski i Stina Nilsson. Formy z poprzedniego sezonu nie może odnaleźć broniąca mistrzowskiego tytułu Heidi Weng. Uplasowała się dopiero na 16. pozycji.

Podobnie jak wczoraj, bezkonkurencyjni wśród mężczyzn okazali się Roethe oraz Toenseth. Lepszy na ostatnich metrach okazał się ten drugi i wyprzedził rodaka o 1,6 sekundy. Norwegowie ukończyli bieg z ponad minutową przewagą nad grupą pościgową, w której najlepszy okazał się Emil Iversen. Kolejny z zawodników gospodarzy był nieznacznie szybszy od Calle Harfvarssona oraz Alexandera Bolshunova.