rucka

Ostatni dzień rywalizacji w Santa Caterina, to starty stylem klasycznym. Nasze zawodniczki zdeklasowały rywalki i zajeły całe podium. Zwyciężyla Eliza Rucka, miesjce drugie zajęła Monika Skinder, a podium uzupełniła Magdalena Kobielusz. Wśród mężczyzn Wiktor Czaja zajął 14 pozycję.

Ostatni dzień rywalizacji w Santa Caterina stał pod znakiem biegów stylem klasycznym. Dystans 7,5 km Eliza Rucka pokonała w czasie (23:28,5) nieco ponad 16 sekund straciła do niej Monika Skinder, a Magdalena Kobielusz zantotowała stratę równo 18 sekund.

Pierwszą szostkę uzupełniła jeszcze Weronika Kaleta, ze stratą niespełna minuty. 17. miejsce zajęla Justyna Stefaniuk,  47. była Anna Berezecka. 52. lokata to Alkesandra Ciepiela.

Wśród seniorek, rownież na dystansie 7,5 km zwyciężyła Lucia Scardoni z Włoch. Włoszka o niespełna poł minuty pokonała drugą na mecie Sarę Pellegrini. Miejsce trzecie zajęła również reprezentantka Włoch Anna Comarella.

Urszula Łętocha ze stratą 1.17,3 zajęła piątą lokatę. Na miejscu siódmym przybiegła Klaudia Kołodziej (2:45,9) a 11. była Magdalena Czusz.

Wśrod mężczyzn w kategorii juniorów, rywali zdeklasowali Włosi, którzy zajęli pierwsze 12 miejsc. Na 14 pozycji linię mety przekroczył Wiktor Czaja, ze stratą 1:27,6 sekundy. Miejsce 15. zajął Dawid Damian (1:32,9) 19. Bartosz Głaz (+1:45,8),  34. był Oskar Wysocki, na miejscu 46. zakończył rywalziację Ireneusz Wierzbowski,  49. był Maciej Zdziechowski. 69. lokatę zajął Oskar Finowski.

Wśród seniorów, którzy rywalizowali na dystansie 10 km, zwyciężył Stefano Gardener. Najlepszy z Polaków był Kacper Antolec, który na mecie zameldował się z 15. rezultatem, ze stratą nieco ponad wóch minut.

Na 20. miejscu przybiegł Wojciech Pelczar, a nasz redaktor Arkadiusz Posiadała zajął 24 miejsce.