9.02.2008, Otepaa, Puchar Świata w biegach narciarskich, bieg kobiet na 10km techniką klasyczną.W szczęśliwej dla siebie estońskiej miejscowości Otepaa Justyna Kowalczyk zajęła 5 miejsce w biegu na 10km techniką klasyczną.Do 5 km strata Justyny do prowadzących Kuitunen i Saarinen nie była wielka i oscylowała ok.10 sekund, jednak Finki pobiegły niesamowicie drugą część trasy.Na mecie strata Justyny do zwyciężczyni biegu Virpi Kuitunen wyniosła 28 sekund.Drugie miejsce zajęła druga Finka Kaisa Saarinen, a trzecie miejsce zajęła Therese Johaug z Norwegii.Justyna Kowalczyk awansowała na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a w klasyfikacji dystansowej zajmuje drugie miejsce ze stratą 8 punktów do prowadzącej Kuitunen.w załacznikach wyniki biegu, klasyfikacja ogólna PŚ i klasyfikacja na dystansach