Zdjęcie

Dzisiaj we włoskiej Santa Caterinie rozgrane zostały biegi interwałowe stylem dowolnym. O biegu juniorek, w którym świetnie spisały się Polki pisaliśmy już tutaj. Wśród seniorek 7 miejsce zajęła Urszula Łętocha, w biegu juniorów 11 lokatę wywalczył Dawid Damian!

Sobota w Santa Caterinie to biegi interwałowe stylem dowolnym. Seniorki miały do pokonania dziś dystans 10 km. Najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy - Elisa Brocard. Drugie miejsce zajęła Niemka Elisabeth Schicho, a trzecia była kolejna Włoszka - Sara Pellegrini. 7 miejsce w tej kategorii ze stratą 1 minuty i 41 sekund wywalczyła Ula Łętocha. Zdobyła tym samym 87,54 fis punkty. Agata Warło zajęła miejsce 16, strata 2,5 minuty i 111 fis punktów, a 21 była Klaudia Kołodziej, +4:17, 165 fis punktów.

Juniorzy również ścigali się w biegu na 10 km. Bieg zdominowali zawodnicy z Włoch, którzy zajęli pierwszych 10 miejsc. Zwyciężył Davide Graz, drugie miejsce wywalczył Luca Del Fabro, a trzeci był Leonardo De Biasi. Bardzo dobrze spisał się nasz reprezentant - Dawid Damian, który wywalczył 11 miejsce ze stratą +1:05 i zdobył 82,78 fis punktów, czym wypełnij limit na Mistrzostwa Świata Juniorów. 29 miejsce wywalczył Michał Boreczek, a 30. był Sebastian Bryja. Sebastian urodził się w 2002 roku i gdyby została oddzielnie rozegrana kategoria U-16 (polski junior b) zająłby 6 lokatę. Fis punkty Michała i Sebastian to odpowiednio 110 i 111.

Ostatni rozgrywany dziś bieg to rywalizacja seniorów na dystansie 15 km. Dublet dla gospodarzy zdobyli Stefano Gardener i Stefan Zelger zajmując pierwszą i drugą pozycję. Trzeci był Gerard Agnellet. W tym biegu mieliśmy tylko dwóch reprezentantów, lepszy z nich, Kacper Antolec był 37 i zdobył 111 fis punktów.