johaug

Therese Johaug zwyciężyła w biegu na dystansie 10 km. Norweżka w swoim kraju pokazała, że na dystansach czuje się świetnie. Podium uzupełniły Szwedki. Nasze reprezentantki nie startowały. Wśrod mężczyzn rywalizujących na 15 km zwyciężył Sjur Roethe. Maciej Staręga zajął 87 lokatę.

Norweżka, powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata w bardzo dobrym stylu. W biegu na dystansie 10 km stylem łyżwowym zwyciężyła z przewagą 9,2 sekundy nad Ebbą Anderson, która prezentuje bardzo wysoką dyspozycję na początku sezonu i z pewnością bedzie się liczyć w walce nie tylko na dystansach, ale i w biegach sprinterskich. Przypomnijmy, że  we wczorajszej rywalizacji powetowała zwycięstwo na krótkim dystansie. Na miejscu trzecim ze stratą nieco ponad 15 sekund przybiegła Charlotte Kalla. Dla Szwedki dystans 10 km jest jej "koronnym" co potwierdziła i dziś, nie wygrywając ale  bardzo dobrym i równym biegiem meldując się na podium.

Pierwszą szóstkę uzupełniły Ingvild Flugstadt Oestberg, Krista Parmakoski oraz Ragnhild Haga.

Cieszy fakt, że strata do pierwszej Theresy Johaug, nie jest zbyt duża. Wszystkie sześć zawodniczek zmieściły się w minucie, co może prognozować, że w tym seoznie nie będziemy oglądać tylko norweskiej dominatorki, ale i inne zawodniczki pokuszą się o zwycięstwa na dystansach.

Wśród mężczyzn zwyciężyl Norweg Sjur Roethe, który o równo 6 sekund wygrał ze swoim kolegą z drużyny Thoensetem Didrikiem. Na najniższym stopniu podium stanął Denis Spitsov z Rosji.

Szostkę uzupełnili Dario Cologna, Andrey Melniczenko oraz Andrew Musgrave.

Jedynym Polakiem startującym w Pucharze Swiata był Maciej Staręga. Polak, jednak nie może zaliczyć tego występu do udanych, gdyż zajął miejsce 87. co z pewnością naszego zawodnika nie satysfakcjonuje.