skinder

Pierwsze w tym sezonie zawody FIS w biegach narciarskich poza Skandynawią to biegi w włoskiej Santa Caterinie, w której startuje duża grupa naszych reprezentantów oraz zawodnicy polskich klubów.

aktualizacja z 12.55h

Monika Skinder w finale sprintów zajmuje trzecie miejsce po pasjonującej walce na finiszu, którą możecie zobaczyć na naszym profilu na FB. Ula Łetocha 5 w tym samym biegu. GRATULUJEMY!!

Na starcie trzydniowej rywalizacji, oprócz kadr włoskich, zobaczymy także dużą grupę Polek i Polaków z kadry A kobiet, kadry młodzieżowej oraz naszych klubów trenujących we włoszech.

Dzisiaj w programie zawodów są sprinty stylem dowolnym na dystansie 1,4 kilometra.

30. Marcelina Wojtyła

Do biegów półfinałowych awansowały dwie nasze zawodniczki, Monika Skinder, która wygrała swój bieg ćwierćfianłowy, oraz Urszula Łetocha, druga w swoim biegu.

U naszych panów, sytuacja niestety nie wygląda już tak dobrze, jedynym zawodnikiem w TOP 30 eliminacji jest Kacper Antolec i on jako jedyny pobiega w dalszych biegach. W TOP 50 mamy jeszcze trzech zawodników, kadrowicze z młodzieżówki Wiktor Czaja i Dawid Damian zajęli 45 i 46 miejsce, a nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Posiadała zajął lokatę z numerem 48.