Zdjęcie

Drugiego dnia rywalizacji w Ruka, zawodnicy biegają stylem klasycznym na dystansie 10 i 15 km. Zwycięstwa odnieśli powracająca do rywalizacji w Pucharze Świata Therese Johaug i Alexander Bolshunov.

 

 

Wśrod kobiet, na dystansie 10 km, z pewnością główną faworytką do zwycięstwa była Therese Johaug. Norweżka nie zawiodła i z ponad 20 sekundową  przewagą wygrała nad Charlotte Kallą. 32 sekundy za Johaug, na mecie zameldowała się Ebba Anderson ze Szwecji.

Tuż za podium znalazła się Ingvild Flugstadt Oestberg, piąta była Ylia Belarukova, a pierwszą szóstkę uzupełniła Krista Parmakoski. 

 

Jedyną polką dzisiaj na starcie była Urszula Łętocha, która upsowała się na 54 pozycji, ze stratą 3 minut i 25 sekund do Norweżki. 

 

WYNIKI

 

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 15 km ponownie najszybszy okazał się Alexander Bolshunov. Rosjanin był o 19 sekund szybszy od drugiego na mecie Emila Iversena, trzeci Calle Halfvarsson stracił do zwycięzcy 21 sekund. Bieg mężczyzn był bardzo wyrównany. Miejsca tuż za podium zajęli: 4. Martin Sundby, 5. Andrey Larkov, 6. Maxim Vylegzhanin.

 

Najlepszy z Polaków - Maciej Staręga zajął 69 miejsce ze stratą 3 minut i 39 sekund do Bolshunova. Dominik Bury był 72, a Mateusz Haratyk 88.

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: langrenn.com

Natalia Surdyka