skinder

Sezon narciarski 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty! Pierwszy dzień trzydniowych zawodów w Olos to sprinty stylem klasycznym. Monika Skinder rozpoczeła sezon od mocnego uderzenia zajmując piąte miejsce w finale sprintu. GRATULUJEMY!

W kwalifikacjach 3 miejsce zajęła Justyna Kowalczyk, a 7 była Monika Skinder! Wszystkie z ośmiu Polek zakwalifikowały się do biegów ćwierćfinałowych!

To jak na razie życiowy sukces zawodniczki MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w dorosłym, seniorskim bieganiu. Dzisiaj Monika Skinder zajęła piąte miejsce w finale sprintu kobiet!

Wynik o tyle cenny, że pokonał w tej konkurencji samą Justynę Kowalczyk, która udział w zawodach zakończyła na półfinale.

Finał pań wygrała Niemka Sandra Ringwald w czasie 3:19:47 min, przed Norweżką Anną Svendsen i swoją rodaczką Laurą Gimmler. Finał uzupełniły jeszcze czwarta Natalia Neprajewa z Rosji i kolejna Niemka Anne Winkler.

Monika swój najlepszy czas  "wykręciła"w eliminacjach,  w ćwierćfinałach pobiegła dystans sprintu w czasie 3:21,72 minuty. Półfinał to czas 3:23,73 min, a w finale 3:23,91.

Justyna Kowalczyk w swoim biegu półfinałowym zajęła trzecie miejsce, ustępując Niemkom Ringwald i Winkler. Jej czas to 3:25,92min.

-/-

Kwalifikacje sprintu stylem klasycznym na dystansie 1400m wygrała Norweżka Anna Svendsen z czasem 3 minut i 14 sekund. Drugie miejsce ze stratą niespełna 4 sekund zajęła Sandra Ringwald z Niemiec, a trzecią lokatę wywalczyła Justyna Kowalczyk. Strata Polki wyniosła +4,3s. Bardzo dobrze w kwalifikacjach poradziła sobie również najmłodsza nasza reprezentantka - Monika Skinder, która ze stratą niespełna 7 sekund zajęła 7 pozycję. Tylko jedną lokatę przed nią, na 6 miejscu bieg zakończyła Rosjanka Natalia Nepryaeva.

Wszystkie reprezentantki Polski, które przystąpiły do rywalizacji wywalczyły awans do biegów ćwierćfinałowych. Miejsca które zajęły i zanotowane straty prezentują się następująco: