starega

W austriackim kompleksie narciarskim Galtur został rozegrany wczoraj nocny sprint miejski, startowali Polacy!

Pokazowe zawody zostały rozegrane w mieście na technicznej pętli przygotowanej na potrzeby zawodów. W kwalifikacjach zawodnicy biegli na czas jedną pętlę o długości 500m. W biegu rozstawnych zawodnicy rywalizowali na dystansie 1000m (2 x 500m). Świetne drugie miejsce zajął nasz reprezentant - Maciej Staręga! Maciek przegrał tylko z rosłym Norwegiem - Pal Troean Aune, który to reprentuje sprinterski team z Norwegii - Team Jobzone i można powiedzieć specjalizuje się w takich zawodach. Aune od czasu do czasu z powodzeniem startuje również w sprintach Pucharu Świata (między innymi co roku w Drammen, gdzie Norwegowie mogą wystawić szerszą grupę zawodników), jego najlepsze miejsce w Pucharze Świata to 7 pozycja w miejskim sprincie w Dreźnie w tym sezonie. Trzecie miejsce zajął reprezentant Włoch - Giacomo Gabrielli - brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów Rasnov 2016, czyli rówieśnik Johannesa Klaebo. Paweł Klisz został sklasyfikowany na 12 pozycji (zajął trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale, zawody zostałe rozegrane systemem szesnastkowym). Nie są dostępne wyniki kwalifikacji.