para ski

W piątek, 9 marca miało miejsce rozpoczęcie Igrzysk Paraolimpijskich w koreańskim PyeongChang. Już dzień później, mogliśmy oglądać pierwsze starty Polaków w biegach narciarskich i biathlonie! Jak poradzili sobie reprezentanci Polski w ciągu pierwszych dwóch dni startów?

 

 

10 marca Polscy Paraolimpijczycy startowali w biathlonowych biegach sprinterskich. Jako pierwszy z naszych reprezentantów do rywalizacji na 7.5km w kategorii siedzących wyruszył chorąży naszej reprezentacji – Kamil Rosiek. Kamil zaliczył dwa błędy na strzelnicy i wywalczył 17 lokatę. Jako kolejna do rywalizacji wyruszyła Iweta Faron. Zmagała się z dystansem 6km w kategorii stojących. Iweta zaliczyła 7 pudeł i zajęła 15 pozycję, jednak należy jej się ogromny szacunek, ponieważ przed biegiem jej karabin odmówił posłuszeństwa. Tegoroczna maturzystka zdecydowała się na start z pożyczoną, nie przystosowaną bronią. Następny z  naszych reprezentantów to Witold Skupień, który rywalizował w konkurencji stojących na 7.5km . Witold zanotował 3 błędy na strzelnicy i wywalczył 11 pozycję. Ostatni nasz reprezentant to Piotr Garbowski, który to z przewodnikiem – Jakubem Twardowskim wystartował na 7.5km w kategorii niedowidzących. Piotr zanotował 7 karnych rund i wywalczył 16 miejsce.

 

11 marca z kolei przebiegał pod znakiem rywalizacji kategorii siedzących w biegach narciarskich. Dla naszego niezawodnego chorążego - Kamila Rosiek oznaczało to drugi dzień startowy pod rząd. W zawodach na 15km Kamil wywalczył 21 miejsce. A dziś, 12 marca od 2:00 polskiego czasu kolejne zmagania o medale. W biegu na 20km stylem dowolnym 5 pozycją wywalczył Witold Skupień! Natomiast pośród niedowidzących 9 miejsce wywalczył Piotr Grabowski wraz z przewodnikiem - Jakubem Twardowskim, a 13 miejsce Łukasz Kubica z przewodnikiem – Wojciechem Suchwałko. Iweta Faron nie ukończyła rywalizacji w biegu na 15km techniką dowolną.

 

 

WYNIKI:

Biathlon 6km Stojących - Kobiety  

Biathlon 7.5km Siedzących - Mężczyźni

Biathlon 7.5km Stojących - Mężczyźni

Biathlon 7.5km Niedowidzących - Mężczyźni

Biegi Narciarskie 15km Stojących - Kobiety

Biegi Narciarskie 20km Stojących - Mężczyźni

Biegi Narciarskie 20km Niedowidzacych - Mężczyźni

Biegi Narciarskie 15km Siedzących - Mężczyźni

 

 

Arkadiusz Posiadała