jaskowiec

Krista Parmakoski zwyciężyła dzisiaj w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym rozgrywanym w ramach weekendu z PŚ w biegach w fińskim Lahti. Kolejne podium w karierze zaliczyła także Marit Bjoergen. Solidnie jak na „nie swoją” technikę spisała się Sylwia Jaśkowiec, zajmując 30. lokatę. Niesety biało-czerwoni panowie spisali się znacnie słabiej.

 

Krista Parmakoski osiągnęła czas 24:37,4 i nad drugą Natalią NNepryaevą miała aż 20,9 sekundy przewagi. 26,7 do triumfatorki straciła z kolei kompletująca kolejne podium Marit Bjoergen. 4. miejscem musiała zadowolić się kolejna Finka Kerttu Niskanen, a 5. Heidi Weng.

 

Na starcie pojawiły się dwie Polki. Dobry wynik w mniej lubianej przez siebie technice klasycznej zaliczyła Sylwia Jaśkowiec. Z czasem 26:34,3 sekundy zdołała zmieścić się w czołowej trzydziestce i zdobyć cenny punkt. Dużo słabiej wypadła Ewelina Marcisz, zajmując 47. lokatę. Do Sylwii Jaśkowiec straciła ponad minutę, a do zwyciężczyni ponad 3 minuty.

 

WYNIKI KOBIET

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ KOBIET

 

W biegu Panów najlepszy okazał się dzisiaj Alexey Poltoranin. Kazach pokonał najgroźniejszego rywala, drugiego na mecie Alexandra Bolshunova, o 9,1 sekundy. Sporo większą stratę zaliczył reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen, bo 20,9 sekundy. Najlepszy dzisiaj Norweg „dopiero” 4. – Emil Iversen, ale dalej aż 3 na kolejnych lokatach: Martin Jonsrud Sundby, Niklas Dyrhaug i Johannes Klaebo.

 

Trzech Polaków wystąpiło dzisiaj w biegu klasykiem na 15 kilometrów. Najwyżej, na 53. lokacie, przybiegł Maciej Staręa, ze stratą ponad 3 minut do lidera. 6 lokat niżej starszy z braci Burych – Kamil przekroczył linię mety dokładnie po 36 minutach i 36 sekundach. Rok młodszy Dominik na 64. miejscu na liście wyników z czasem 37:00,2.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ MĘŻCZYZN 

 

W kolejny weekend czekają nas zmagania w Drammen.

 

red