skowron

Michał Skowron oraz Czeszka Adela Boudikova triumfują dzisiaj w kolejnym w ramach Biegu Piastów długodystansowym biegu, tym razem na 25 kilometrów klasykiem. Różnice w czołówce u panów znikome, u Pań nieco większe, a i jest się z czego cieszyć, bo trzecie miejsce zajęła Emilia Romanowicz!

 

Michał Skowron jeszcze na 4 kilometry przed metą plasował się na trzeciej lokacie, jednak kwestia zwycięstwa w biegu mężczyzn rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Podczas gdy przez większość trasy na czele biegł Niemiec Jakob Walther, tak na mecie musiał uznać wyższość dwóch innych rywali, chociaż tak naprawdę wygrać mógł każdy na podium. Ostatecznie to Michał Skowron przekroczył linię mety jako pierwszy z czasem 1:06,59, a tylko 1 sekundę stracił do niego Czech Jakub Psenicka. Kolejną sekundę dłużej trasę 25 kilometrów klasykiem pokonywał właśnie Jakob Walther. Pierwsza trójka w całym biegu to także czołówka kategorii M-20. Czołową szóstkę uzupełnił kolejny Niemiec i dwaj Czesi.  

 

Wśród Pań najlepszy, wręcz bezkonkurencyjny rezultat w stosunku do reszty startujących reprezentantek płci pięknej osiągnęła Czeszka Adela Boudikova – 1:15,05. 1,5 minuty straciła do niej jej rodaczka, zawodniczka z Jablonca nad Nisou Tereza Hujerova. Mamy także polski akcent na podium, bowiem na najniższym jego stopniu uplasowała się dzisiaj biegaczka z Supraśla Emilia Romanowicz (1:17, 31; strata 2:26).

 

Mieliśmy w biegu także reprezentantów Skipol Teamu. Na 29. lokacie zmagania zakończył Daniel Żamojtuk z wynikiem 1:17,05. Na 67. miejscu Ryszard Somerlik, Krzysztof Zakrzewski na 120.

 

 

WYNIKI 25 KM CT OPEN

 

WYNIKI 25 KM CT KOBIETY

 

WYNIKI 25 KM CT KTEGORIE WIEKOWE

 

GALERIA FOTO

 

KaEn

fot. PZN