niskanen

Ostatnią konkurencją rozgrywaną w Pyeongchang w biegach narciarskich są biegi długie. Dziś na dystansie 50 km wystartowali panowie. Zwycięscą okazał się być Iivo Niskanen z Finlandii. Co więcej na podium nie znalazł się żaden reprezentant Norwegii.

Iivo Niskanen został Mistrzem Olimpijskim na 50 km stylem klasycznym. Fin z ponad 18 sekundową przewagą wyprzedził drugiego na mecie Aleksandra Bolshunova reprezentanta Olimpijskiego z Rosji. Na trzecim miejscu uplasował się Andrey Larkov, ale jego strata była już ponad dwuminutowa.

Pierwszym Norwegiem, który przekroczył linię mety był Martin Johnsrund Sundby, który ze stratą 2:43, zajął miejsce piąte. Alex Harvey wyprzedził go zaledwie o 0,1 sekundy. Na miejscu szóstym zawody zakończył kolejny z Norwegów Christer Holund.

Polacy nie startowali.

To była ostatnia konkurencja w ramach Igrzysk Olimpijskich dla mężczyzn. Jutro wystartują Panie na dystansie 30 km stylem klasycznym.