30.12 - Praga III zawody Tour de Ski, biegi sprinterskie kobiet i męzczyzn.Zwycięstwem Włoszki Arianny Folis zakończył się dzisiejszy sprint kobiet w ramach TdS.Na trudnej technicznie trasie usypanej na uliczkach starego miasta dochodziło do wielu upadków.Niestety jeden z nich dotyczył nas bezpośrednio.W finale A Justyna Kowalczyk tuz po starcie zaczepiła o kija rywalki i....było po biegu.Szóste miejsce które ostatecznie zajęła pozwoliło utrzymac jej wysoką trzecia lokatę w klasyfikacji TdS.Pozostałe miejsca na podium zajeły Pirjo Muranen (FIN) i Marit Bjoergen(NOR).Wśród panów Finał A był pojedynkiem rosyjsko-norweskim.Tryumfował prowadząc od startu do mety Rosjanin Nikolay Morilov, pozostałe miejsca na podium zajęli Norwedzy Simen Oestensen i Tor Arne Hetland.Dużą niespodzianką jest czwarte miejsce 20-letniego Rosjanina Andreja Parfenowa.Dotychczasowy lider TdS Lukas Bauer nie przeszedł eliminacji i zajął 45 miejsce.W klasyfikacji TdS spadł na drugie miejsce za Norwega Simona Oestensena.