skinder

W ramach sprawdzaniu przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży polscy biegacze wyjechali na trzydniowe zawody OPA Cup rozgrywane w niemieckim Zwiesel. W ramach pierwszego etapu rywalizacji zaplanowano dzisiaj sprinty klasykiem. Najlepsi wśród startujących w Niemczech biało-czerwonych okazali się: najmłodsza Monika Skinder, która zajęła 7. miejsce w kategorii zawodniczek U20. W czołowej dziesiątce znalazł się też Mateusz Haratyk.

 

Przez kwalifikacje sprintów juniorek przebrnęły dwie polskie zawodniczki – 17. była Monika Skinder; z czasem 4:24,59 sekundy straciła do zwyciężczyni 10,3 sekundy. Warto dodać, że Monika jest drugą z najmłodszych zawodniczek w stawce. Rzutem na taśmę do ćwierćfinału awansowała też 30. w eliminacjach Klaudia Kołodziej. 33. lokatę zajęła Eliza Rucka z MKS Istebna.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTÓW CL JUNIOREK

 

W ćwierćfinałach znakomicie spisała się 16-latka z Tomaszowa Lubelskiego, zwyciężając w swoim biegu numer 2 z czasem 4:09,16 sekundy. Był to 4. wynik w całej stawce ćwierćfinalistek! Niestety z rywalizacją na tym etapie pożegnała się Klaudia Kołodziej, plasując się na 4. lokacie w pierwszym ćwierćfinale. Pecha w półfinale miała za to Monika Skinder, której do awansu do finału zabrakło 1,1 sekundy – Monika zajęła 3. pozycję w pierwszym półfinale, ale miała słabszy czas od 3. i 4. zawodniczki z drugiego biegu i tym samym zakończyła zawody na 7. lokacie. Z pewnością pozostaje nieco niedosytu, bo patrząc na wyniki biegów ćwierćfinałowych, z pewnością można dojść do wniosku, że Monikę było stać na bieg w finale, mimo to postawa niemal najmłodszej w stawce 16-latki napawa optymizmem.

 

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTÓW CL JUNIOREK 

 

Eliminacje w kategorii Juniorów najlepiej poszły Mateuszowi Haratykowi – zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka z 22. czasem i stratą 8 sekund do zwycięzcy awansował do dalszej rywalizacji. Niestety kwalifikacji w kategorii Juniorów nie przebrnął Wiktor Czaja – osiągnął czas 4:28,1 sekundy i pożegnał się z rywalizacją ostatnim miejscem w stawce 52 zawodników. O ogromnym pechu może mówić Michał Skowron – aż do zakończenia biegu przez ostatniego startującego zawodnika plasował się na gwarantującym awans 30 miejscu, niestety wyprzedził go biegnący jako ostatni Włoch Alessandro Longo i tym samym Polak także zakończył rywalizację na kwalifikacjach.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU CL JUNIORÓW

 

 Jak się okazało, w ślady swojej młodszej koleżanki w ćwierćfinale poszedł Mateusz Haratyk. Niespełna 20-latek wprawdzie nie wygrał swojego biegu ćwierćfinałowego, ale awansował do półfinału z drugiego miejsca z czasem 4:05,53. Polak miał trochę szczęścia, bowiem w innych ćwierćfinałowych szóstkach nie byłby w stanie rywalizować dalej z takim czasem. W dalszej rywalizacji zawodnik z Trójwsi startował w drugim półfinale, w którym udało mu się wywalczyć 4. wynik - patrząć całościowo, Mateusz sklasyfikowany został na 8. lokacie.

 

OSTATECZNE WYNIKI SPRINTU CL JUNIORÓW

 

W kwalifikacjach sprintu klasykiem seniorów bez optymizmu – żaden z biało-czerwonych nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w ćwierćfinale. Najsłabiej wypadł Paweł Kliszem, kończąc zmagania na 38. miejscu. Tylko niewiele lepiej spisali się bracia Kacper i Jan Antolec, ale i tak nie przebrnęli eliminacji – zajęli odpowiednio 34. i 35. miejsce. tym samym nie ma naszych przedstawicieli w dalszej rywalizacji. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTÓW CL SENIORÓW

 

KaEn

fot. PZN