bury kamil

W ramach drugiej konkurencji igrzysk olimpijskich w PyeongChang rozgrywane są dzisiaj sprinty stylem klasycznym. Mistrzami Olimpijskami zostali Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo. Justyna Kowalczyk zajęła 22 miejsce, Kamil Bury był 30.

 

FINAŁY

 

W ćwierćfinale numer 5 wystartowała Justyna Kowalczyk. Bieg ten wygrała Rosjanka Natalia Nepryaeva, drugie miejsce zajęła Laurien Van Der Graaf, trzecia była Anna Dyvik, czwarta Ingvild Flugstad Oestberg, a piąte miejsce zajęła reprezentantka Polski, szósta do mety dobiegła Katharina Hennig. Justyna w klasyfikacji końcowej zajęła 22 miejsce.

 

Kamil Bury wybrał sobie ćwierćfinał numer 2, w którym przyszło mu rywalizować z Federico Pellegrino, Calle Halfvarssonem, Paal Golbergiem, Marko Kilpem i Eirikiem Brandsdalem. Niestety Kamil nie wytrzymał tempa biegu rywali i ukończył bieg ćwierćfinałowy na ostatniej, szóstej pozycji, co w ostatecznej klasyfikacji pozwoliłu mu na zajęcie 30 pozycji.

 

Biegi finałowe to popis sił i samotne finisze zwycięzców: Stiny Nilsson i Johannesa Hoesflot Klaebo. Scenariusze obu finałów były tak bardzo podobne, że walka o pozostałe miejsca na podium również wyglądała wręcz identycznie. Za plecami zwycięzców dwójka biegaczy walczących do końcowej kreski o srebrne medale. U pań Maiken Caspersen Falla okazała się lepsza od Yulii Belorukovej, a u mężczyzn Federico Pellegrino ograł Alexandra Bolshunova.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

WYNIKI KOBIET

 

KWALIFIKACJE

 

Justyna Kowalczyk uzyskała czas 3:20:00 na dystansie 1250 metrów i zajęła 22. miejsce. Do zwyciężczyni Stiny Nilsson straciła 11,26 sekundy. Nie ma się co oszukiwać, dużo, a rywalki pokazują, że o dalsze biegi dzisiaj będzie ciężko. Swoje trzy grosze do rywalizacji dokładają też z pewnością trudne warunki - zawodniczki biegały nawet poza torami. Na 37. lokacie zmagania zakończyła Sylwia Jaśkowiec, do awansu zabrakły nieco ponad 4 sekundy. Lokatę niżej uplasowała się Ewelina Marcisz.

 

Zwyciężyła Stina Nilsson z czasem 3:08,74, drugie miejsce dla Maiken Kaspersen Falli (3:09,13 sekundy) i Kristą Parmakoski (3:12,30 sekundy). 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

U mężczyzn kwalifikacje padły łupem Fin, Ristomattiego Hakoli, który osiągnął czas 3:08,54 i o 0,18 sekundy wyprzedził Johannesa Klaebo. Trzecie miejsce wywalczył startujący pod olimpijską flagą Rosjanin Alexander Bolshunov (+1,66 sekundy). Spośród Polaków rzutem na taśmę do dalszej rywalizacji awansował Kamil Bury, zajmując 28. miejsce z czasem 3:17,15 sekundy i stratą 8,61 sekundy do zwycięzcy. Maciej Staręga był 39., trasę 1400 metrów pokonał w czasie 3:19,42  

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

Zdjęcie: pzn.pl 

KaEn i  Arkadiusz Posiadała