diagonela

Toblach - Cortina to maraton narciarski, kolejny, szósty już przystanek największego na świecie cyklu maratonów narciarskich - Visma Ski Classics. W zawodach poza największymi gwiazdami światowych maratonów narciarskich wystartował także znany z Pucharu Świata Sergey Ustiugov oraz grupa amatorów z Polski.

 

Toblach - Cortina to szósty etap tegorocznego cyklu Visma Ski Classics, jednak były to piąte indywidualne zawody i piąte zwycięstwo niezawodnej Szwedki - Britty Johansson Norgren z Lager 157 Ski Team! Tym razem Norgren okazała się najlepsza po zaciętym finiszu z Czeszką Kateriną Smutną reprezentującą Bauer Ski Team. Trzecie miejsce zajęła Lina Korsgren z Are Langdskiklubb.

 

W stawce mężczyzn startujących w tegorocznej edycji maratonu z Toblach do Cortiny poza czołówką narciarskiego cyklu maratonów pojawił się również znany z Pucharu Świata, multimedalista Mistrzostw Świata w biegach narciarskich, Rosjanin Sergey Ustiugov! Jak mu się powiodło? Do finiszowej prostej dotarł w czołowej, 15-osobowej grupie, gdyby był to bieg Pucharu Świata, bez względu na rywali z racji na swoje umiejętności sprinterskie byłby typowany jako faworyt do zwycięstwa. Niewąptpliwie i tym razem faworytem był, jednak wygrać mu się nie udało. Płaskie maratony cyklu rządzą się swoimi prawami, między innymi pokonywaniem całego dystansu biegu bezkrokiem. Najlepszy w tym biegu, po raz czwarty w tym sezonie okazał się Tord Asle Gjerdalen, drugie miejsce zajął Andreas Nygaard (obaj z Team Santander), trzeci zaś był bohater mojego artykułu Sergey Ustiugov (w biegu reprezentował Team Futura).

 

Do mety zawodów dotarła również szóstka Polaków. Organizatorzy przygotowali oddzielne listy wyników dla kobiet i mężczyzn. W ten sposób z najwyższych lokat spośród naszych rodaków cieszyć się mogą kobiety, 82 miejsce zajęła Joanna Drop reprezentująca MT Sport, 128 natomiast Beata Kuliberda. Najwyższa męska lokata to 199, którą wywalczył Marek Tokarczyk, kolejni Polacy: 243.Mateusz Gocyla (KS Jurajskie Orły), 260.Kamil Zatoński (SN Klasyk Warszawa), 455.Mateusz Drop (MT Sport).

 

WYNIKI KOBIET

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Arkadiusz Posiadała