Czwarty dzień rywalizacji w szwajcarskim Goms to druga szansa dla Młodzieżowców na medale Mistrzostw Świata. Najlepsi na świecie zawodnicy w kategorii do lat 23 rywalizowali w biegach interwałowych stylem klasycznym.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety. 53 panie rywalizowały na trasie 10km klasykiem o tytuł Mistrzyni Świata, a najlepsza okazała się Rosjanka Yana Kirpichenko. Drugie miejsce również dla Rosji, wywalczyła je Anna Zherebyateva, trzecią lokatę zajęła reprezentantka gospodarzy, srebrna medalistka biegu sprinterskiego - Nadine Faehndrich. Szwajcarka to jedyna zawodniczka, której udało się zdobyć już dwa medale Mistrzostw.

Młodzieżowcy mieli dziś do pokonania dystans o 5km dłuższy niż ich koleżanki, biegali na 15km. Norwesko-rosyjskie podium nie dziwi, zawodnicy tych dwóch krajów przyzywaczaili nas do dominacji w Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców, niepokojąca jest jednak postawa Polaków. Mistrzem Świata na 15km klasykiem z czasem 36:28 został Norweg Mattis Stenshagen. Za nim dwójka Rosjan, drugie miejsce zajął Denis Spitsov, a trzeci był Ivan Yakimushkin. Co ciekawe czwarte miejsce zdobył reprezentant Andory - Ireneu Esteve Altimiras. Forma wszystkich Polaków podczas Mistrzostw, szczególnie w biegach dystansowych najlepsza nie jest. Kamil Bury zajął w dzisiejszym biegu 58 lokatę, strata +5:38, Dominik Bury nie ukończył rywalizacji.

W artykułach powiązanych, które znajdziecie poniżej wyniki poprzednich konkurencji Mistrzostw.