bury kamil

Po wczorajszych sprintach juniorów, dziś rywalizację w światowym czempionacie zainaugurowali Młodzieżowcy. W kwalifikacjach sprintu techniką dowolną oglądaliśmy dwóch Polaków: Kamil Bury zajął ostatecznie 14. miejsce, a jego brat był 44.

 

FINAŁY
 
W ćwierćfinale numer 4 trzecie miejsce zajął Kamil Bury, niestety uzyskany czas nie dał mu awansu do półfinału jako szczęśliwy przegrany. Kamil zakończył rywalizację na 14 pozycji.
 
W finale kobiet najlepsza okazała się Tiril Udnes Weng z Norwegii! Drugie miejsce w finale zajęła zwyciężczyni kwalifikacji oraz swoich biegów ćwierć i półfinałowego, reprezentantka gospodarzy, Szwjacarka Nadine Faehndrich. Trzecie miejsce na podium zajęła Natalia Nepryaeva, reprezentantka Rosji. Pozostałe miejsca w finale to: 4.Amalie Ous, 5.Yana Kirpichenko, 6.Antonia Fraebel.
 
W męskim finale absolutna dominacja trójki Norwegów! Tylko przez chwilę pozwolili poprowadzić bieg Francuzowi Chauvin, aby na ostatnim podbiegu oderwać się od reszty stawki i między sobą rozdzielić medale. Najlepszy okazał się Erik Valnes, drugie miejsce wywalczył Jan Thomas Jenssen, a trzecie Even Northug. Czwarte miejsce ostatecznie zajął reprezentujący Szwajcarię Będą Klee, piąte Valentin Chauvin z Francji, a szóste Alin Florin Cioanca z Rumunii.
 

 

KWALIFIKACJE

 

Na starcie kwalifikacji kobiet stanęło 55 zawodniczek z 25 krajów. Zobaczyliśmy znane z Pucharu Świata Nadine Faehndrich, Natalię Neprayevą oraz siostry Lottę i Tiril Udnes Weng, ale swoje przedstawicielki wystawiły także takie kraje jak: Tajlandia, Japonia, Chiny, Wielka Brytania, czy Liban! Martwi brak reprezentantek Polski…

Najszybsza w kwalifikacjach okazała się reprezentantka gospodarzy – Szwajcarka Nadine Faehndrich, drugie miejsce zajęła Tiril Udnes Weng z Norwegii, a trzecie Antonia Fraebel z Niemiec. Najciekawsze, egzotyczne nazwisko w czołowej trzydziestce to 23 miejsce Chinka Qinghua Ma.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

Na starcie kwalifikacji mężczyzn stanęło 74 zawodników. Najbardziej znane nazwiska to otwierający listę startową Lauri Vuorinen z Finlandii oraz Even Northug i Erik Valnes z Norwegii, cała trójka z powodzeniem startowała w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata. Polskę reprezentowali bracia Kamil i Dominik Bury, którzy prosto z Młodzieżowych Mistrzostw udadzą się na Igrzyska Olimpijskie.

 

Męskie kwalifikacje wygrał Norweg Erik Valnes, drugie miejsce zajął Anton Persson ze Szwecji, a trzecie kolejny Norweg – Jan Thomas Jenssen. Najlepszy z naszych reprezentantów, Kamil Bury zajął 22 miejsce, Dominik Bury był 44.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MEŻCZYZN

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁU MĘŻCZYZN

 

Arkadiusz Posiadała

fot. Danial Faix