jaskowiec

Liczna grupa Polaków startowała dziś w biegach masowych w ramach PŚ w austriackim Seefeld. Najlepiej spośrób biało-czerwonych wypadła Sylwia Jaśkowiec, słabiej wypadli Panowie, plasując się w siódmej, ósmej i dziewiątej dziesiątce.

 

U Pań dzisiaj niezły wnyik Sylwii Jaśkowiec, zważywszy, że Polka wraca po długiej przerwie i zmaganiu się z kontuzjami. Dziś zajęła 39. miejsce w biegu masowym na 10 kilometrów łyżwą. Do 30. loakty zabrakło jej niespełna 15 sekund. 56. lokata dla Eweliny Marcisz, 60. dla Martyny Galewicz. Zwyciężyła Jessica Diggins z przewagąjedynie 0,7 sekundy nad Heidi Weng i 1 sekundy nad Ragnhild Hagą.

 

WYNIKI KOBIET

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ KOBIET

 

Dario Cologna okazał się dziś najlepszy w biegu na 15 kilometrów ze startu wspólnego panów i pokonał Alexa Harveya i Martina Jonsruda Sundby’ego, którzy stracili do niego odpowiednio 1,4 sekundy oraz 2,9 sekundy. Na starcie zameldowało się dwóch Polaków - 65. lokata dla Jana Antolca, Paweł Klisz zajął 79. miejsce z czasem 34:49,9 sekundy i stratą ponad 3 minut do zwycięzcy. Maciej Staręga dziś 83, ale jak wiadomo, Maciek jest sprinterem, a nie dystansowcem.

 

WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PANÓW

 

O 14.20 swój bieg zaczną Panie.