chowaniak mateusz

W zawodach FiS rozgrywanych w Czechach, zawodnicy rywalizowali w biegu stylem klasycznym na dystansie od 4 do 7 km. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadli Mateusz Chowaniak, Agata Warło oraz Magdalena Kobielusz.

Mateusz Chowaniak w kategorii seniorów zajął piąte miejsce ze stratą 38 sekund do pierwszego Jakuba Walschedstera, reprezentanta Czech. Tuż za Mateuszem, uplasował się Kacper Antolec ze stratą niespełna minuty do zwycięzcy. 7. zakończył zawody wiktor Czaja, Maciej Popieluch był 12. Krzysztof Małkiński 15. Mateusz Szczotka 17.

Wśród juniorów mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Maciej Zdziechowski zakończył zawody na 24 pozycji.

Wśród seniorek, mieliśmy tylko jedną reprezentantkę. Agata Warło ukończyła zawody na miejscu 4! ze stratą 32 sekund do zwyciężczyni.  Jednak w tej konkurencji udział wzieło jedynie siedem zawodniczek.

Bardzo dobrze wśród juniorek poradziła sobie dziś Magdalena Kobielusz. Reprezentanta MKS Istebna, zajęła piątą lokatę, ze stratą niespełna minuty do Adeli Novakowej.  Miejsca 15. 16. 17 zajęły kolejno nasze reprezentantki Kamila Gruzka, Kamila Gąsienica, Julia Demkowska. a lokatę 22 i 23. należały do Eweliny Kołodziej i Gabrieli Dawiec.

Wśród najmłodszych juniorów ścigających się na trasie 4 km. Najlepszym naszym reprezentantem był Robert Bugara na miejscu 12.  14. uplasował się Artur Bożek a miesjce 15. należało do  Sebastiana Bryja. Zwyciężył w tej kategorii Mathias Vacek.