starega

W sprintach rozgrywanych techniką dowolną w Seefeld bardzo dobrze radził sobie Maciej Staręga, który zakończył dzisiejszą rywalizację na 12 pozycji.  Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo, a wśród kobiet ex aequo wygrały Sophie Caldwell i Lauren Van der Graaf.

FINAŁY

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce zajął Francuz Lucas Chanavat, co jest jego najlepszym indywidualnie wynikiem w karierze, podium uzupełnił Szwed Calle Halfvarsson. Czwarte miejsce zajął Federico Pellegrino, piąte Gleb Reivykh, a szóste Emil Iversen.

Sprinterska rywalizacja kobiet, była arcy emocjonująca zwyciężyły ex aequo  Szwajcarka – Laurien Van der Graaf i Sophie Caldwell z USA. Maiken Caspersen Falla z Norwegii zameldowała się na trzeciej pozycji! Czwarte miejsce zajęła Kathrine Harsem , piąte Linn Soemskar, a szóste Sadie Bjornsen.

PÓŁFINAŁY

Maciej Staręga jako drugi szczęśliwy przegrany trafił do pierwszego półfinału. Oznaczało to dla niego około 10 minut przerwy pomiędzy biegiem ćwierćfinałowym a półfinałem, co okazało się zbyt mało i zakończyło się 6 pozycją Maćka w półfinale. Dla porównania, zwycięzca biegu Johanes Klaebo miał tej przerwy około 30minut. Na tym polega jednak strategia wybierania biegu ćwierćfinałowego, Maciek postawił na walkę o awans do półfinału, co mu się udało i za co w mojej opinii należą mu się gratulacje! Do finału awansowali: Klaebo, Chanavat, Halfvarsson, Pellegrino.

W finale pań zobaczymy: Caldwell, Fallę, Van der Graaf, Soemskar, Harsen i Bjornsen.

ĆWIERĆFINAŁY

Ćwierćfinały Dla nas najciekawszy, męski ćwierćfinał numer 5 wygrywa Alex Harvey przed Dario Cologną i Jovianem Hedigerem, czwarte miejsce zajął Maciej Staręga i jako szczęsliwy przegrany awansował do półfinału! Z pierwszego biegu ćwierćfinałowego awansowali Klaebo i Halfvarsson, z drugiego Pellegrino i Hamilton, z trzeciego Chanavat i Iversen, a z czwartego Retivykh i Jouve.

Maiken Caspersen Falla i Sophie Caldwell na miejscach pierwszym i drugim oraz Kathrine Harsem i Victoria Carl jako szczęśliwe przegrane awansują do półfinału z ćwierćfinału numer jeden. Bieg drugi wygrywa Linn Soemskar przed Anamariją Lampić, z biegu trzeciego awansują Laurien Van der Graaf i Katja Visnar, z czwartego Sadie Bjornsen i Vesna Fabjan, a z piątego Greta Laurent i Tiril Udnes Weng.

KWALIFIKACJE

Ostatni przed Igrzyskami Puchar Świata zawitał do austriackiej miejscowości Seefeld.  Piękna, słoneczna pogoda i dużo śniegu to nie jedyne powody do radości dla polskich kibiców. Maciej Staręga w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną zajął 15 miejsce i zobaczymy go w biegu ćwierćfinałowym!

Kwalifikacje mężczyzn wygrał nie kto inny, jak Johannes Hoesflot Klaebo! Norweg zwyciężył z czasem 2:46.89, na drugim miejscu finiszował Mistrzostw Świata w tej konkurencji, Włoch Federico Pellegrino ze stratą 4,88s, trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym zajął Ristomatti Hakola z Finlandii, jego strata to już ponad 5 sekund! Nas niewątpliwie cieszy postawa Macieja Staręgi, który pierwszy raz po kontuzji wraca do czołowej trzydziestki Pucharu Świata. W dzisiejszych kwalifikacjach Maciek zajął 15 miejsce i zobaczymy go w ćwierćfinale numer 5, który startuje o 14:31.00 a rywalami Polaka będą 8 w kwalifikacjach Oskar Svensson, 14 Jovian Hediger, 16 Renaud Jay, 17 Dario Cologna i 22 Alex Harvey. Paweł Klisz zajął w kwalifikacjach 60 miejsce, a Jan Antolec był 63, bieg ukończyło 91 mężczyzn.

ĆWIERĆFINAŁY SKŁADY

Kwalifikacje kobiet to zwycięstwo Norweżki Maiken Caspersen Falli o blisko półtorej sekundy przed Gretą Laurent z Włoch i Laurien Van Der Graaf ze Szwajcarii. Zaledwie 0,07s (7 setnych sekundy) zabrakło do ćwierćfinału najlepszej z reprezentantek Polski – Ewelinie Marcisz, która zajęła 31 pozycję. Na 40 miejscu została sklasyfikowana Sylwia Jaśkowiec, bieg ukończyło 59 kobiet. Biegi ćwierćfinałowe kobiet startują o 13:45.