łotwa

W dniach 19-21 stycznia w Łotewskim ośrodku Smeceres Sils koło Madony rozegrano Mistrzostwa Łotwy w biegach narciarskich. W zawodach będących w kalendarzu FIS startowali zawodnicy Hubala Białystok pod wodza trenera Adama Roszkowskiego.

 

 

Mówi Adam Roszkowski:

Pomysł na wyjazd na Łotwę wziął się z konieczności. Zawody krajowe odwoływano wręcz hurtowo a gdzieś startowac trzeba. Myślałem o wyjeździe w Karkonosze jednak okazało się, że na Łotwę mamy 560 kilometrów, więc trochę bliżej. Pozatym zawody rangi FIS, dlatego nie obawiałem się jakiejś prowizorki. Przyznaję, że przeżyłem szok kulturowy - pół żartem pół serio mówi trener Roszkowski - takiego ośrodka chciałbym doczekac u nas w Polsce. Po prostu wszystko czego potrzeba do szczęścia nam biegaczom narciarskim było na miejscu. A szatni takich jak na Łotwie to jeszcze nie widziałem, żałuję, że nie pozwolili nam w nich spać - dodaje żartem. Fakt, że drogo 16 euro za dobę, ale warunki naprawdę kosmiczne. Same trasy przygotowane perfekcyjnie, a jako ciekawostkę dodam, że po skończeniu biegów, odpalono reflektory, których nie powstydziłby się niejeden stadion piłkarski w Polsce i rozgrywano mistrzostwa Łotwy w biathlonie...

 

W zawodach startowała liczna grupa zawodników z Chin, oraz Łotysze, Litwini, Estończycy i Polacy.

 

Jak pobiegali młodzi białostoczczanie? Najlepiej zaprezentowała się Hanna Popko, która w sprintach kategorii 2002-2003 zajęła drugie miejsce, by dzień później wygrać bieg na 2 kilometry klasykiem. W tym samym biegu czwarte miejsce zajęła Izabela Pieńczykowska. Trzeci z podopiecznych trenera Roszkowskiego Kacper Kucharski zajął 10 miejsce w sprintach i ósme na dystansie. Trójka zawodników na zdjęciu głównym.

 

WYNIKI SPRINTY

WYNIKI DYSTANSE

Wyniki dzięki Jannis Irbe i Latvijas Sleposanas federacija (Łotewski Związek Narciarski)

 

Ponieżej możecie zobaczyć zdjęcia z ośrodka narciarskiego

ZDJĘCIA Z OŚRODKA SMECERES SILS

 

red