marcisz

Ostatni dzień Mistrzostw Czech to biegi dystansowe stylem klasycznym. Bardzo dobrze w tych zawodach prezentują się Polscy zawodnicy. Zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej odniosła Izabela Marcisz. Dominik Bury uplasował się na miejscu trzecim. 

 

 

Dzisiejsza rywalizacja w Novym Mescie rozpoczęła się po godzinie 9. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od czterech do piętnastu kilometrów stylem klasycznym

 

W rywalizacji juniorek rocznik 2000 najlepiej z naszych reprezentantek poradziła sobie Izabela Marcisz, która wyprzedziła drugą na mecie Elizę Rucką o 17 sekund. Miejsce trzecie przypadło reprezentantce Czech Barborze Antosovej. 

W tej samej kategorii wiekowej wśród mężczyzn. Michał Boreczek zajął 14 pozycję. 

 

W kategorii dziewcząt rocznik 2002. Ewa Gazur uplasowała się na 9. pozycji. Tuż za nią zawody ukończyła Karolina Kukuczka. 

 

Wśród seniorek i kategorii OPEN Martyna Galewicz, okazała się być naszą najlepszą zwodniczką, i ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Agata Warło uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką. Klaudia Kołodziej to miejsce 13. Mgdalena Kobielusz (14). Justyna Pradziad (15) Weronika Kaleta (23).

 

 

Miejsce trzecie wywalczył dziś Dominik Bury na dystansie 15 km. do zwycięzcy stracił 24 sekundy i zdobył 46.86 FIS punktów.  Jego brat, Kamil wywalczył dziś miejsce piąte ze stratą 50. sekund. Paweł Klisz zajął miejsce 7. Tuż za nim ukończył rywalizację Jan Antolec. Michał Skowron to miejsce 13, jednak w kateogrii juniorów uplasował się na drugiej pozycji. Nieco gorzej poszło dziś Mateuszowi Haratykowi, który linię mety przekroczył na miejscu 16. Mateusz Chowaniak to miejsce 23. Maciej Popieluch 26. Daniel Iwanowski 27. Wiktor czaja 28. Łukasz Kunc 32. Krzysztof Puda 36. Mateusz Szczotka 38.

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka