skinder

Drugi dzień zawodów FIS w Novym Mescie to sprinty stylem dowolnym, gdzie Polacy spisali się wyśmienicie, odnosząc zwycięstwo zarówno wśród kobiet, jak i u mężczyzn. W żeńskiej rywalizacji triumfowała Monika Skinder, a u Panów Paweł Klisz.

 

FINAŁY

 

W ostatecznej rozgrywce panów o podium walczyli Paweł Klisz i Kamil Bury. Ten pierwszy spisał się najlepiej i przewodził pierwszej szóstce, pokonując Dusana Koziska i Moriclava Rypla. Szóstą lokatę w gronie finalistów zajął triumfator kwalifikacji Kamil Bury. Do półfinału nie zdołali awansować Michał Skowron (14. miejsce), Kacper Antolec (21.), Wiktor Czaja (22.), Maciej Zdziechowski (25.) i Maciej Popieluch (28.).

 

W finale Pań mieliśmy tylko jedną reprezentantkę, ale Monika Skinder, bo o niej mowa, pokazała, na co ją stać i w finale pokonała rywalki z Czech – drugą Terezę Beranovą i trzecią Katerinę Janatovą. Trochę pecha miałą Izabela Marcisz, która zmagania zakończyła na półfinale, ale była najlepszą z zawodniczek, które nie awansowały dalej, ostatecznie zajmując 7. lokatę. W półfinałach biegła jeszcze ostatecznie 12. Klaudia Kołodziej. Na ćwierćfinałach zmagania zakończyły 156. Weronika Kaleta,17. Justyna Pradziad i 25. Iwona Piekarz.

 

OSTATECZNE WYNIKI

 

KWALIFIKACJE

 

Dzisiaj wszystkie kategorie startują razem, bez podziału na seniorów z Juniorami A oraz Juniorów A, B i C. W całej stawce najlepszy czas osiągnął Kamil Bury- 2:28,7 sekundy i z przewagą 2,4 i 2,9 sekundy nad drugim i trzecim zawodnikiem pewnie triumfował w kwalifikacjach. Dalej awansowali także 11. Paweł Klisz, 13. Kacper Antolec, 14. Michał Skowron, 19. Wiktor Czaja oraz plasujący się w trzeciej dziesiątce Daniel Iwanowski (24.), Maciej Zdziechowski (27.) oraz Maciej Popieluch (29.).

 

Z kolei wśród kobiet bardzo dobry wynik zaliczyła Monika Skinder, plasując się na 2. lokacie. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski straciła 2,3 sekundy do triumfatorki Terezy Beranovej z Czech, osiągając czas 2:20,3 sekundy. Ponadto w czołowej dziesiątce znalazła się Klaudia Kołodziej – na 9. lokacie. W drugiej dziesiątce zmagania w kwalifikacjach ukończyły: 12. Izabela Marcisz, 15. Weronika Kaleta i 17. Justyna Pradziad. Słabiej wypadła tylko Iwona Piekarz, która zajęła miejsce w połowie trzeciej dziesiątki i także powalczy w ćwierćfinałach.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

KaEn