sylwia jaśkowiec

Sprintami stylem łyżwowym rozpoczęły się zmagania w ramach PŚ w biegach narciarskich w niemieckim Dreźnie. Tym razem jako pierwsi na mecie zameldowali się Hanna Falk i Federico Pellegrino. Trzy Polki, które startowały w Niemczech, niestety zakończyły swój udział na kwalifikacjach.

FINAŁY

Dzisiaj kolejne pucharowe zwycięstwo dopisali na swoje konta Hanna Falk i Federico Pellegrino. Szwedka pokonała swoją rodaczką, Meją Dahlqvist o 0,23 sekundy, a o 0,3 Sophie Caldwell. U panów smakiem zwycięstwa musiał obejść się Johannes Klaebo, wyprzedzony przede Federico Pellegrino o 0,18 sekundy. Podium uzupełnił Lucas Chavanat.

OSTATECZNE WYNIKI PAŃ

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PAŃ

WYNIKI PANÓW

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PANÓW

KWALIFIKACJE

Szwedka Hanna Falk uzyskała na trasie 1200 metrów łyżwą czas 2:06,34 i o 0,02 wyprzedziła  Stinę Nilsson. Trzecie miejsce zajęła Laurien Van Der Graaf ze Szwajcarii, pokonując kolejne dwie Szwedki – Annę Dyvik i Maję Dahqvist.

Polki niestety nie przebrnęły kwalifikacji, zajmując miejsce w  piątej dziesiątce – od 41. do 43. 41. była Sylwia Jaśkowiec z czasem 2:15,40 (strata +9:06), 42. Ewelina Marcisz (2:1,02; strata +9,68), a 43. Urszula Łętocha (2:1608; strata +9,74).

WYNIKI KWALIFIKACJI

Kwalifikacje Panów wygrał Lucas Chavanat z czasem 1:50,42 s. Drugie miejsce dla Johannesa Klaebo (+0,15), a trzecie dla Andrew Younga z Wielkiej Brytanii (+1,79).