slavic cup

Dziś w ramach drugiego dnia zmagań w Slavic Cup w Strbskim Plesie biegaczki i biegacze mierzą się z biegami dystansowymi klasykiem. Panie już pokonały swoje 10 kilometrów, a podobnie jak wczoraj na czele stawki znalazła się Justyna Kowalczyk przed swoimi rodaczkami. U panów zwyciężył Jury Astapenka, a na drgim miejscu znalazł się Dominik Bury.

 

Dziś Justyna Kowalczyk tak jak i wczoraj wyprzedziła swoje młodsze koleżanki, bowiem na drugim miejscu uplasowała się Ewelina Marcisz, a podium uzupełniła Sylwia Jaśkowiec. Dalej także barwy biało-czerwone – czwarte miejsce dla Martyny Galewicz, piąte dla Urszuli Łętochy, szóste dla Elizy Ruckiej, a siódme dla Izabeli Marcisz. Dopiero na ósmej lokacie zawodniczka gospodarzy Barbara Klementova. Różnice w czołówce były spore  - Ewelina Marcisz straciła 31,5 sekundy,a  Sylwia Jaśkowiec już ponad minutę.Strata szóstej na mecie Elizy Ruckiej to 2:08,8 sekundy.

 

U panów na podium bardziej międzynarodowwo. Na czele stawki Yury Astepnka z Białorusi z przewagą 17,4 sekundy nad Dominikiem Bury z MKS Istebna. Czołową trójkę uzupełnił kolejny Białorusin Sergei Dolidovich, a najlepszy wśród gospodarzy był czwarty Andrej Segec. W dziesiątce uplasowali się jeszcze: piąty Kamil Bury, szósty Mateusz Haratyk, siódmy Jan Antoleci oraz dziewiąty Paweł Klisz.

 

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

KaEn

 

Komentarz:

W biegu pań podium nie moze chyba nikogo dziwić, tak miało być i basta. Zauważmy jednak bardzo dobry bieg 17-letniej Ruckiej, myślę, że Eliza stratę dwóch minut do Justyny Kowalczyk wziełaby przed zawodami w ciemno. Reszta zawodniczek kadry młodzieżowej w porównaniu z Rucką wypada ...nie najlepiej.

U panów cieszy dyspozcja Dominika Burego, Dolo zrobił dzisiaj bardzo dobre FIS-punkty. Kamil Bury i Mateusz Haratyk, ten ostatni dodajmy jest jeszcze juniorem, także pobiegali na wysokim poziomie. Trudno za to być optymistą patrząc na postawę naszych pozostałych A-kadrowiczów. Jan Antolec i Paweł Klisz jakoś nie mogą sie w tym sezonie odnaleźć i przyznajmy że "odnaleźć" jest delikatnym stwierdzeniem. Chyba, ze szczyt formy szykowany jest na Mistrzostwa Polski Seniorów...

 

Kuba Cieślar

foto.Daniel Faix