slavic cup

Dziś i jutro na trasach biegowych w słowackim Strbskim Plesie ponownie dobywają się zawody z cyklu Slavic Cup. I tym razem w sprintach łyżwą startuje liczna grupa biało-czerwonych z Justyną Kowalczyk na czele. Ostatecznie wśród Pań to właśnie biegaczka z Kasiny Wielkiej okazała się najlepsza w ścisłym finale, a u panów niepokonany pozostał Kamil Bury.

 

FINAŁY

 

Mimo że zawody odbywają się na Słowacji, to Polacy odgrywali czołowe role. U panów aż pięciu biało-czerwonych znalazło się na pierwszych pięciu miejscach. Zwyciężył Kamil Bury przed swoim bratem Dominikiem, a na podium uplasował się jeszcze Jan Antolec. Za czołową trójką kolejno Paweł Klisz, Mateusz Haratyk i Litwin Mantas Strolia. 

 

Wśród Pań niepokonana w ostatnim biegu okazała się Justyna Kowalczyk, wyprzedzając triumfatorkę kwalifikacji Ewelinę Marcisz i Sylwię Jaśkowiec (wszystkie panie na zdjęciu z podium). Tuż za podium znalazła się Słowaczka Alena Prochazkova, a za nią kolejne biało-czerwone: Urszula Łętocha i Martyna Galewicz.

 

KWALIFIKACJE

 

na trasę wyruszyli panowie, wśród panów ajlepszy okazał się dzisiaj Yury Astapenka. Dystans 1600 metrów pokonał z czasem 3:30,89. Drugie miejsce zajął Polak Kamil Bury, tracąc do zwycięzcy 4 sekundy, a trzeci Białorusin Sergei Dolidovich. Miejsca od 4. do 6. także należały do biało-czerwonych: Dominika Burego, Jana i Kacpra Antolca. W czołowej dziesiątce, na 9. lokacie, znalazł się jeszcze Mateusz Haratyk, a drugą dziesiątkę otworzył Paweł Klisz. Jako 14. kwalifikacje zakończył Andrzej Pradziad, za nim uplasowali się Michał Skowron, Dawid Damian i Łukasz Bachleda. Najlepszą dwudziestkę zajął Wiktor Czaja, a do ćwierćfinał€ awansowali jeszcze: Michał Boreczek, Maciej Popieluch, Łukasz Kunc, nasz redaktor Arkadiusz Posiadała i Mateusz Chowaniak.

 

U Pań w kwalifikacjach doczekaliśmy się polskiego triumfu, bowiem to Ewelina Marcisz najszybciej pokonała 1400-metrową trasę sprintu łyżwą z czasem 3:24,80. Wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Alenę Prochazkovą i Sylwię Jaśkowiec. Tuż za podium znalazła się Urszula Łętocha, a za nią Justyna Kowalczyk. Miejsca od 7. do 13. to także Polki, kolejno: Eliza Rucka, Martyna Galewicz, Agata Warło, Monika Skinder, Izabela Marcisz i Weronika Kaleta. W drugiej dziesiątce także Katarzyna Stokfisz, Magdalena Czusz, Justyna Pradziad, Andżelika Szyszka i Iwona Piekarz. Dalej biegają ponadto Kamila Borkowska, Anna Berezecka, Kamila Gąsienica, Kamila Kiedrowska i Oliwia Pawełko.  

 

WYNIKI KWALIFIKACJI PAŃ

WYNIKI FINAŁU PAŃ

 

WYNIKI KWALIFIKACJI PANÓW

 

WYNIKI FINAŁU PANÓW

 

red

fot. Aftenposten