stokfisz

Drugi dzień rywalizacji w ramach Slavic Cup. to biegi stylem łyżwowym na dystansie 7,5 i 10 km. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadli Katarzyna Stokfisz i Andrzej Pradziad. 

 

 

W rywalizacji kobiet na dystansie 7,5 km zwyciężyła Tatiana Antypenko z Ukrainy, która o niespełna 5 sekund pokonała swoją rodaczkę Maryne Antsybor. Na miejscu trzecim zawody zakończyła Kateryna Serdiuk, również reprezentantka Ukrainy. 

 

Z Polek najlepiej wypadła katarzyna Stokfisz, miejsce 12. Tuż za nią uplasowała się Andżelika Szyszka. Na miejscu 17 zawody zakończyła Magdalena Czusz. 21. 22. i 23 oraz 24. zajęły kolejno Luiza Motyka, Iwona Piekarz, Kinga Politynska i Kamila Gąsienica.  Trzydziestkę zamknęła Oliwia Pawełko. 32. i 33 miejsce zajęły Kamila Kiedrowska i Anna Berezecka. Magdalena Murzyn to miejsce 34. A koniec stawki uzupełniły Zuzanna Konik i Anna Bielecka. 

 

WYNIKI 

 

Wśród mężczyzn, którzy w Szczyrbskim Plesie pokonywali 10 km stylem łyżwowym zwyciężył Peter Mlynar ze Słowacji. 12. miejsce ze stratą niespełna dwóch minut zajął Andrzej Pradziad. 13. był Daniel Iwanowski, który przegrał nieco ponad sekundę z Andrzejem. 15. miejsce przypadło Michałowi Boreczkowi. Łukasz Bachleda to miejsce 19. Bartosz Głaz zajął miejsce 20.  Michał Lańda i Bogusław Gracz to miejsca kolejno 22 i 23. 25. miejsce zajął Wojciech Pelczar. 28. Maciej Zdziechowski. Trzydziestkę uzupełnił Sebastian Bryja. 32. 33. i 34 to również miejsca Polaków, zajęli je Robert Bugara, Jan Żółkiewski, Antoni Juroszek. Arkadiusz Posiadała i Grzegorz Zawada zajęli miejsca 37. i 38. 40. był Grzegorz Wojtyła. Następne miejsca kolejno zajęli  Szymon Gąsienica, Alan Ciborowski i Mateusz Posiadała. 47. miejsce przypadło Miłoszowi Jurczyk. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka