Bury D.

Ostatni dzień zawodów w austryjackim St. Ulrich / Pillserseetal to biegi masowe. Bardzo dobre starty zaliczyli dziś panowie. Dawid Damian ponownie zajął trzecie miejsce, a Dominik Bury i Mateusz Haratyk uplaowali się na 23. i 25. miejscu. 

 

 

Anna-Maria Dietze reprezentantka Niemiec zwyciężyła w rywalizacji juniorek w biegu pościgowym. Z reprezentantek Polski najlepiej wypadła Izabela Marcisz, która zajęła 16 pozycję ze stratą niespełna minuty. 32 miejsce zajęła Klaudia Kołodziej, a dwie lokaty niżej uplasowała się Weronika Kaleta. 

Eliza Rucka i Monika Skiner nie ukończyły rywalizacji. 

WYNIKI 

 

Wśród seniorek, które również rywazlizowały na 10 km zwyciężyła Julia Belger również reprezentantka Niemiec. Z naszych zawodniczek Uruszula Łętocha zajęła 28 pozycję, ze stratą 1:34 do zwyciężczyni. Agata Warło zajęła dziś 53 lokatę, Justyna Pradziad to miejsce 57. 

W dniu dzisiejszym na trasie biegu nie oglądaliśmy Eweliny Marcisz, która nie wystartowała. 

 

WYNIKI

 

Panowie mieli do pokonania dziś dystans 15 km stylem łyżwowym. Zwyciężył Beda Klee ze Szwajcarii. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Dominik Bury, który do zwycięzcy stracił niepsełna 26 sekund i uplasował się na 23 pozycji. Jego brat Kamil Bury, zajął dziś 57 miejsce, a jego strata wyniosła ponad półtorej minuty. 90. był Mateusz Chowaniak, 102. Łukasz Kunc, 107. Kacper Antolec. 

Paweł Klisz nie ukończył rywalizacji. 

WYNIKI 

 

W kategorii juniorów, którzy rywalizowali również na 15 km zwyciężył Tom Mancini. Nieco ponad minutę stracił do niego Mateusz Haratyk, który zakończył zawody na 25 miejscu. Na 43 miejscu uplasował się Maciej Popieluch, 45. był Wiktor Czaja. Miejsce 57. zajął Michał Skowron, a stawkę zamknął Mateusz Szczotka. 

 

WYNIKI 

 

Bardzo dobrze spisuje się w rywalizacji Juniorów B Dawid Damian, który ponownie uplasował się na trzecim miejscu, ze stratą niespełna 40 sekund do zwyciężcy. 

WYNIKI 

 

 

Natalia Surdyka