kowalczyk

W ramach olimpijskich przygotowań Justyna Kowalczyk postanowiła wystartować w zawodach we włoskim Toblach po dwutygodniowej przerwie i wystartować w nielubianej przez siebie technice dowolnej. Tym razem Polka zajęła 50. lokatę. Niezbyt udany powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie zaliczyła też Sylwia Jaśkowiec. Najsłabiej wypadła ostatnia biało-czerwona reprezentantka Martyna Galewicz, biegu do udanych nie zaliczy też Jan Antolec.

 

Polka, jak można było się spodziewać, nie brylowała, a start w łyżwie był raczej eksperymentem. Po kilku kilometrach biegaczka z Kasiny Wielkiej zajmowała 40. miejsce, a potem spadła na 45. Ostatecznie zamknęła pięćdziesiątkę z czasem 24:46,8 i stratą 2:06,7 sekundy do zwyciężczyni Charlotte Kalli, której pokonanie 10 kilometrów zabrało dzisiaj 22:40,1 sekundy. Szwedka wyprzedziła dwie Norweżki – Ragnhild Hagę (+5,8) i Heidi Weng (+13,8). Tuż za podium wylądowała Astrid Jacobsen, a za nią Marit Bjoergen. Na 66. lokacie ex ar quo z jedną z reprezentantek Italii uplasowała się powracająca do rywalizacji po długiej przerwie Sylwia Jaśkowiec. Jej czas to 25:24,2 sekundy. Formy nie pokazała niestety Martyna Galewicz, zajmując 74. miejsce w gronie 77 startujących.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Charlotte Kalla z dorobkiem 570 punktów, druga jest Heidi Weng mająca na koncie 446 punktów, a trzecia Ragnhild Haga (435 pkt). Justyna Kowalczyk jest 27. (74 punkty).

 

WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ   

 

W biegu panów na 15 kilometrów łyżwą niespodziewanie zwyciężył Norweg Simen Hegstad Krueger, i to o ponad 10 sekund nad Francuzem Maurice Manificatem, do którego trzeci na mecie Brytyjczyk Andrew Musgrave stracił niespełna sekundę.Na czwartym miejscu Alex Harvey, na piątym Ustiugov, a na szóstym Finn Haagen Krogh. Faworyt Johannes Klaebo dopiero 10.!

 

Z Polaków startował tylko Jan Antolec, kończąc zawody na 86. lokacie ze stratą ponad 3,5 minuty do zwycięzcy.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Johannes Klaebo (652 pkt) z ogromną przewagą 250 punktów nad Alexandrem Bolshunovem (402 pkt). Trzecie miejsce należy do Francuza Maurice’a Manificata (388 punktów).

 

OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

 

Jutro biegi pościgowe klasykiem. Początek konkurencji Pań o 11.30, panowie swoje zmagania rozpoczną 2 godziny później.  

 

KaEn

fot. Aftenposten