UKS 2014

W czasie drugiego w tym sezonie biegowym weekendu Pucharu Kontynentalnego OPA Cup w biegach narciarskich biało-czerwoni rywalizują w austriackim St. Ulrich / Pillserseetal. Drugi dzień zmagań to dystansowe biegi klasykiem na 5 km wśród pań (juniorek i seniorek), 10 km juniorów i Juniorów B i 15 km seniorów. Świetny wynik zanotował Dawid Damian, zajmująć wśród Juniów Młodszych TRZECIE MIEJSCE!

 

 

WAŻNE! W natłoku dzisiejszych informacji umknął nam jeden wynik z zawodów i to jaki!! Dzięki zawodnikowi KS Jedność Nowy Sącz mieliśmy dzisiaj w Austrii polskie miejsce na podium. Dawid Damian w biegu juniorów B (rocznik 2000 i młodsi) zajął dzisiaj TRZECIE MIEJSCE!!

WYNIKI BIEGU

 

U Juniorek na 5 kilometrów na czele trio francusko-szwajcarskie. Pierwsza Szwajcarka Desiree Steiner. Druga Lena Quentin (+7,2 sekundy), a trzecia, kolejna Francuzka, Juliette Ducordeau. Eliza Rucka tym razem wypadła słabiej niż ostatnio – zajęła 13. miejsce ze stratą 51 sekund do zwyciężczyni. Dalej, na 23. pozycji Izabela Marisz (+1:16) i na lokatach 39-41 trzy kolejne biało-czerwone: Weronika Kaleta, Klaudia Kołodziej i Monika Skinder. 

 

Seniorki także miały dziś do pokonania piątkę klasykiem, na 12. lokacie znalazła się Ewelina Marcisz (+49,1), 44. była Urszula Łętocha, 64. Justyna Pradziad, a 66. Agata Warło. Na czele stawki zawody zakończyła Elena Soboleva z Rosji przed swoją rodaczką Natalią Matveevą. Podium uzupełniła Ida Sargent z USA.

 

U Juniorów zwycięstwo powędrowało do Kazacha Ivana Lyufta. 8,2 sekundy stracił do niego Francuz Hugo Lapalus, wyprzedzając swojego rodaka Chamille Laude. Najwyżej z biało-czerwonych, sklasyfikowany został tradycyjnie Mateusz Haratyk – na 25. lokacie ze stratą 2:25,1 sekundy do zwycięzcy. W czwartej dziesiątce znalazł się Michał Skowron, na 47. Maciej Popieluch, a 9 lokat niżej Wiktor Czaja. Najgorzej poradził sobie 71. Mateusz Szczotka.

 

U seniorów francuski triumf – pierwszy na mecie Alexis Jeannerod. Pierwsze podium dla Niemiec – jako drugi przybiegł Thomas Wick ze stratą niespełna 5 sekund. Na trzecim miejscu Rosjanin Gleb Tetivvykh (+11,3 sekundy).

 

Ale mamy i powody do zadowolenia – na 17. miejscu znalazł się Dominik Bury z czasem 40:15,2 sekundy i stratą niespełna 1,5 minuty do zwycięzcy. Pozostali biało-czerwoni dla odmiany wypadli bardzo słabo – 69. był Paweł Klisz, który na pokonanie 15 kilometrów potrzebował ponad 42 minut, 70. Mateusz Chowaniak, a Kacper Antolec i Łukasz Kunc odpowiednio dopiero na 114 i 121. pozycji.

 

WYNIKI JUNIOREK

WYNIKI SENIOREK 

WYNIKI JUNIORÓW

WYNIKI SENIORÓW 

 

 

red