starega

Trzeci weekend zawodów PŚ rozpoczął się sprintami stylem dowolnym, koronnym dystansem Macieja Staręgi. Niestety Polak nie nawiązał do swoich poprzednich wyników i zawody zakończył na ćwierćfinale. Pozostali odpadli w kwalifikacjach. U Pań zwyciężyła Stina Nilsson, u Panów oczywiście Klaebo.

FINAŁY

U Pań zwyciężyła Stina Nilsson przed Maiken Caspersen Fallą i co ciekawe, Kikkan Randall. Dziś jednak niewiele brakowało, by Falla zwyciężyła, bowiem straciła jedynie 0,08 sekundy do swojej szwedzkiej rywalki! W finale biegły jeszcze 4. Jessy Diggins, 5. Ingvlid Flugstadt Oestberg i szósta Ida Sargnet.

OSTATECZNE WYNIKI PAŃ

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ PAŃ

U Panów pełną pulę punktową zgarnął Johannes Klaebo, pokonując w finale o niespełna 2 sekundy Federico Pellegrino, a o ponad 4 Alexandra Bolshunova z Rosji.

OSTATECZNE WYNIKI PANÓW

KLASYFIKACJA GENERALNA PŚ

ĆWIERĆFINAŁY

Wśrod Panów Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinałach. W swoim biegu zajął 5. miejsce i nie obejrzymy go w półfinałach. Warto zaznaczyć że Maciej miał bardzo szybki ćwierćfinał, a jego czas 2:31,53 trudno uznać za zły, skoro Klaebo do finału awansował z czasem o 3 sekundy gorszym i i tak wygrał swój bieg półfinałowy.

W swoich ćwierćfinałąch zwyciężyli Johannes Klaebo, Federico Pellegrino, Peterson Teodor ,Ristomatti Hakola, Baptiste Gros, Renaud Jay i Gleb Retivykh.

W połfinale kobiet zobaczymy Maiken Caspersen Falla, Ingvild Oestberg, Stina NIlson, Krista Parmakoski, Kikkan Randal, Hanna Falk, Jesica Diggins, Sophie Caldwell, Sandra Ringwild, Krokan Murud. Szcześliwe przegrane to Ida Sargnet i Matveava Natalia.

KWALIFIKACJE

Maciej Staręga jako jedyny z reprezentantów Polski awansował do ćwierćfinałów z 29 rezultatem. Kamil Bury zajął 76 miejsce, a jego brat Dominik to pozycja 90. Zwyciężył Johannes Klaebo, przed Lukasem Chanavatem, a na trzeciej pozycji uplasował się Federico Pellegrino.

WYNIKI KWALIFIKACJI PANÓW

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW

Wśród Pań zwyciężyła Stina Nillson, druga była Ingvild Oestberg, a na trzeciej pozycji uplasowała się Nadine Faehndrich ze Szwajcarii.

Reprezentantki Polski mieliśmy dziś dwie. Na miejscu 43 zakończyła udział w zawodach Ewelina Marcisz, choć trzeba dodać, że do pierwszej 30-tki zabrakło około 3 sekund. Jednak wiadomo w sprintach liczą się ułamki sekund. Na 63 pozycji znalazła się Urszula Łętocha.