haratyk

Pierwszy dzień zawodów we Francji, to dystanse stylem klasycznym. Zawodnicy mierzyli się na dystansie 5 km (juniorki) 10km (juniorzy, seniorki) i 15. (seniorzy). Jako pierwsze wystartowały juniorki. Bardzo dobrze spisali się juniorzy - Eliza Rucka zajęła 5. lokatę, a Mateusz Haratyk 8.! Dziś że względu na złe warunki pogodowe organizatorzy postanowili odwołać zawody.

Dziś we Francji w ramach zawodników z cyklu OPA Cup miały odbyć się biegi stylem łyżwowym, jednak ze względu na śnieżycę postanowiono odwołać biegi, o czym poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Tym samym Sylwię Jaśkowiec zobaczymy w zawodach dopiero za tydzień - w ramach PŚ w Toblach.

W Premanon-Le Tuffes w kategorii juniorek znowu mamy powody do radości. Eliza Rucka na dystansie klasykiem zajęła 5 miejsce i do podium straciła niespełna 15 sekund. Monika Skiner(na zdjęciu) została sklasyfikowana na miejscu 23 ze stratą 1:37. Klaudia Kołodziej to pozycja 29. A dwa miejsca za nią uplasowała się Izabela Marcisz, z niespełna 2 minutową stratą.

Zwyciężyła reprezentantka Francji Chamiot Laura, druga na mecie była Desiree Steiner, a pierwszą trójkę uzupełniła Juliette Ducordeau, również reprezentantka gospodarzy.

Przed 10.00 swój bieg na 10 kilometrów rozpoczęły seniorki, ale na starcie nie pojawiła się jedyna biało-czerwona w stawce Agata Warło.

Świetny wynik zaliczył dzisiaj także polski junior Mateusz Haratyk. Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka w bigu na 10 km klasykiem zajął 8. pozycję ze stratą 27,4 sekundy do zwycięzcy i 22 sekund do podium. Wygrał Camille Laude z Francji przed Niemcem Albertem Cuchlerem i kolejnym Trójkolorowym Hugo Lapalusem. Pozostali biało-czerwoni zajęli miejsca w drugiej połowie stawki, żaden nie zmieścił się w trzydziestce. 50. był Michał Skoworon z czasem ponad 32 minut, 61. Maciej Popieluch,  a tuż za nim znalazł się Wiktor Czaja. Dawid Damian to lokata 72. Najsłabiej wypadł Mateusz Szczotka, plasując się na 81. pozycji w łonie 84 startujących.

U seniorów w biegu na 15 kilometrów ostatecznie mieliśmy tylko jednego przedstawiciela. Kacper Antolec ukończył swój bieg z czasem 49:09,1 sekundy. Ostatecznie Polak zajął dopiero 60. lokatę ze stratą 4:22,2 sekundy do trumfatora. Na czele ponownie Francuzi. Pierwszy Ivan Perrilat Boiteux, a drugi Maicol Rastelli, który przegrał zaledwie o 3,2 sekundy. Trzecia lokata dla Niemca Thomasa Wicka.