letocha

Pierwszy dzień trzydniowych zawodów FIS w Santa Caterina to sprinty stylem dowolnym z udziałem dużej grupy naszych zawodników. Kwalifikacje przebrnęła czwórka z nich: Sylwia Jaskowiec, Urszula Łętocha i Monika Sinder. W biegu panów tylko Kamil Bury awansował do ćwierćfinałów.

AKTUALIZACJA - LISTA STARTOWA NA 02.12.2017

 

W rywalizacji pań nasze zawodniczki zgodnie zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce. Najwyżej z nich uplasowała się Urszula Łętocha, która została sklasyfikowana na 20 miejscu. Dwie lokaty za nią mamy Sylwię Jaśkowiec, aktualna Mistrzyni Polski w sprincie Monika Skinder zakończyła rywalizację na pozycji z numerem 24.

Sprinty wygrała Francuzka Jean Aurore.

W finałach panów nasz jedynak Kamil Bury został sklasyfikowany na 25 miejscu, swój udział zakończył w biegu ćwierćfinałowym. Kamil prowadził swój bieg praktycznie do ostatniej finiszowej prostej, gdzie zachaczony przez rywala wywrócił się i uderzył głową o ziemię. Interweniowały służby medyczne, zawodnik przez dłuższą chwilę nie podnosił się z ziemi. Przypomnijmy, zawodnik miał szósty czas kwalifikacji.

 

WYNIKI SPRINT KOBIET

 

WYNIKI SPRINT MĘŻCZYZN

 

Dzisiejsze zawody we Włoszech były pierwszym poważnym sprawdzianem dla naszych młodzieżowców oraz zawodników z kadry A. Wyniki (ja na razie) pokazują porządek w sprintach wśród kobiet, zarówno Sylwia Jaśkowiec jak Urszula Łętocha powalczą z pewnością o medale indywidualne i drużynowe na zaplanowanych na początek stycznia Mistrzostwach Polski Seniorów. Obie zawodniczki reprezentują klub LKS Makram Wiśniowa. Aktualna Mistrzyni Polski Seniorek 16-letnia Monika Skinder także włączy się do tej rywalizacji. Dzisiaj z licznej grupy naszych zawodniczek w Santa Catarina była trzecia i oczywiście najmłodsza w finale. Jeżeli nic złego się nie wydarzy mamy zmienniczkę do sprinterskiej sztafety...

Jak wypadły pozostałe nasze panie? Najbliżej awansu była Eliza Rucka, której do TOP 30 zabrakło niecałej sekundy. Za Rucką reszta kadrowiczek z młodzieżówki i Martyna Galewicz z kadry A.

 

W kwalifikacjach panów naszym jedynakiem, który awansował był wspomniany już Kamil Bury. Kolejnym naszym reprezentantem był młodszy brat Kamila Dominik, który zdecydowanie lepiej biega dystanse. Dzisiaj jednak pokonał kolegów z kadry Pawła Klisza i Jana Antolca. Zatrzymajmy sie jeszcze przy kadrze A. Ciekawe co musi się zdarzyć, żeby starszy z braci Burych zyskał uznanie w oczach decydentów PZN i został dokoptowany do reprezentacji. Jest zdecydowanie najlepszym po Macieju Starędze polskim sprinterem, miejmy nadzieję, że kolana Kamlia wytrzymają trudy sezonu i (oby) zobaczymy go w Korei na Igrzyskach Olimpijskich.

Sam wywołałem temat, sam kontynuuję. Igrzyska w Korei.

MP Seniorów początkiem stycznia mają być kwalifikacją do tej najważniejszej imprezy czterolecia. Czy szanse na wyjazd dostaną zawodnicy spoza kadry A dowiemy się pod koniec stycznia, nadal niestety eliminacje, eliminacjami, a ostateczną decyzję podejmuje zarząd. Szkoda, ze decyzji o wyjeździe do Korei nie podejmują sami zawodnicy na trasie... Co będzie jeżeli Kamil Bury okazę się drugim po Macieju Starędze sprinterem, co jeżeli Monika Skinder powtórzy ubiegłoroczny wynik i zdobędzie złoto. Oj będzie kłopot na ul. Mieszczańskiej w Krakowie (siedziba PZN), oj będzie.

 

WYNIKI KWALIFIKACJE KOBIET

WYNIKI KWALIFIKACJE MĘŻCZYZN

 

Kuba Cieślar

 

na zdjęciu Urszula Łetocha/foto.Paweł Hajda