klaebo

Na dystansie 15 km rywalizowali dziś mężczyźni, zwyciężył 21 letni Johannes Høsflot Klæbo, Norweg nie dał szans rywalom i przed jutrzejszym biegiem pościgowym będzie miał ponad 30 sekund przewagi nad grupą pościgową.

Młody Norweg, który trzy dni temu skończył 21 lat, jest z pewnością wschodzącą gwiazdą biegów narciarskich. W dzisiejszym biegu spisał się doskonale i nad drugim Didrikiem Toenseth miał na mecie ponad 15 sekund przewagi. Trzeci na mecie reprezentant Finlandii Livo NIskannen stracił do zwycięscy 17 sekund.

Zwycięzca po biegu przyznał dziennikarzom Eurosportu, że nie spodziewał się takiego rezultatu, liczył na miejsce w pierwszej dziesiątce, jednak cieszy się że się udało zwyciężyć. Przed jutrzejszym startem w biegu pościgowym będzie miał około 30 sekund nad grupą pościgową, więc dobór odpowiedniej taktyki będzie niezwykle ważny, gdyż trasa jest ciężka i wymagająca.

W dniu dzisiejszym Polskę reprezentowało dwóch zawodników. Dominik Bury i Maciej Staręga. Całkiem nieźle spisał się Dominik, zajął dziś 65 miejsce, jednak na pierwszych punktach pomiaru czasu plasował się w okolicach pierwszej 40-tki. Maciej Staręga zakończył zawody na 94 pozycji, ze stratą ponad 3 minut.