marcisz

Ostatnią konkurencją OPA Cup w Seefeld były biegi pościgowe techniką dowolną. Podobnie jak wczoraj najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Ewelina Marcisz zajmując 8. miejsce. 11. była Kornelia Kubińska, a wśród mężczyzn 25. miejsce zajął Jan Antolec.

 

W biegu kobiet na dystansie 10 km pierwsze miejsce utrzymała Niemka Theresa Eichhorn, natomiast jej rodaczki dały się wyprzedzić Caitlin Gregg ze Stanów Zjednoczonych. Strata Amerykanki, która uzyskała najlepszy czas dnia, wyniosła 8,9 s, na trzecim miejscu, ze stratą 27,8 s, uplasowała się Pia Fink, a czwarta była Monique Siegel (+56,0 s). Na piątej pozycji finiszowała Włoszka Sara Pellegrini, a szósta była Alena Prochazkova ze Słowacji.

 

O jedną pozycję poprawiła się Ewelina Marcisz, która zajęła 8. miejsce, ze stratą 1:57,3 do zwyciężczyni, 11. pozycję utrzymała Kornelia Kubińska (+2,39,0), a Martyna Galewicz uplasowała się na 23. miejscu (+5:29,3).

Ewelina uzyskała 9. czas dnia, Kornelia 15., a Martyna 20.

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn na podium bez zmian, wygrał Włoch Maicol Rastelli, 1,6 s za nim finiszował Hannes Dotzler z Niemiec, a na trzecim miejscu, ze stratą nieco ponad pół minuty, uplasował się Jason Rueesch ze Szwajcarii. Na czwartym miejscu uplasował się Sergio Rigoni z Włoch, piąty był Jules Lapierre z Francji, a szósty był Norweg Eirik Mysen.

 

Bardzo dobrze spisał się Jan Antolec, który awansował na 25. miejsce mijając linię mety 4:12,9 po zwycięzcy. Warto dodać, że Janek zaczynał z czterema minutami straty, jego dzisiejszy czas to 16. rezultat wśród mężczyzn.

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

W rywalizacji juniorów najlepsi okazali się zawodnicy z Niemiec Antonia Fraebel i Janosch Brugger.

WYNIKI JUNIOREK                    WYNIKI JUNIORÓW

 

huk