marcisz

W austriackim Seefeld odbywa się finał OPA Cup, zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich. Po rozegranych wczoraj prologach stylem dowolnym dzisiaj rozegrano biegi stylem klasycznym ze startu interwałowego.

 

Najlepiej z reprezentantów Polski pobiegła Ewelina Marcisz, która zajęła 9 miejsce w biegu na dystansie 10 kilomterów stylem klasycznym ze stratą 2:02,2 minuty. Całe podium zajęły Niemki, wygrała Theresa Eichhorn, przed Julią Berger i Pia Fink.

W biegu oprócz Eweliny startowały jeszcze dwie zawodniczki z kadry A Kornelia Kubińska,  Martyna Galewicz i Urszula Łętocha. Najlepiej z nich pobiegła Kubińska, która ze stratą dwóch minut i 13 sekund zajęła 13 miejsce. Galewicz to lokata z numerem 28, Łętocha była dzisiaj 36.

 

W biegu mężczyzn na dystansie 15 km stylem klasycznym mieliśmy trójkę naszych zawodników. Najlepiej zaprezentował się zawodnik MKS Istebna Dominik Bury, który zajął 24 miejsce ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 2:21,2 minuty. 41 miejsce zajął Jan Antolec, Paweł Klisz nie ukończył biegu.

Bieg wygrał Maicol Rastelli z Włoch w czasie 42:07,5 minuty. Tylko 3,1 sekudny stracił do niego Niemiec Hannes Dotzler, podium uzupełnił Szwajcar Jason Rueesch. Bieg ukończyło 72 zawodników z 19 krajów.

 

Przypomnijmy, że zawody Pucharu Kontynentalnego OPA Cup należą do najmocniej obsadzonych na świecie zawodów tej rangi. Startuje w nich większośc reprezentacji europejskich oraz zawodnicy z Kanady i USA. Odpowiednikiem OPA Cup w naszej części Europy jest Slavic Cup rozgrywany w Czechach, Słowacji i Polsce.

 

WYNIKI strona oficjalnego pomiaru czasu zawodów, należy znaleźć kategorię i dystans

 

kace